پنجشنبه 11 شهریور 1400 – 9:15

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD

نمودار هفتگی EURUSD با فشارهای فروشی از سوی خط روند مقاومتی مواجه است و به نظر می‌رسد که الگوی سر و شانه‌ای هم در حال تشکیل است. هدف قیمتی این الگو در صورت تائید، محدوده ۱٫۱۰۸۴ دلار خواهد بود. در نمودار روزانه EURUSD، یورو به سمت مقاومت ۱٫۱۸۱۵ دلار حرکت کرده است. این مقاومت با سطوح فیبوناچی و میانگین متحرک ۵۰ انطباق خوبی دارد. شاید یورو از این محدوده تضعیف شود و سقوط کند. اندیکاتور RSI هم به محدوده خط روند مقاومتی رسیده و از تشدید فشارهای فروش حکایت دارد.
در نمودار چهارساعته EURUSD، یورو به سمت مقاومت ۱٫۱۸۵۵ دلار خیز برداشته است. این مقاومت با سطوح فیبوناچی انطباق دارد. شاید حرکات صعودی و محدودی تا مقاومت اول در ۱٫۱۸۶۳ دلار به راه بیفتد. اندیکاتور استوکاستیک هم به سطح مقاومتی رسیده است. به همین دلیل انتظار می‌رود که حرکات صعودی یورو محدود باشند. با این حال اگر یورو از سطوح فعلی جهش کند، می‌تواند به سمت مقاومت ۱٫۱۹ دلار حرکت کند.
اما اگر یورو در برابر دلار آمریکا تضعیف شود، تا حمایت اول در ۱٫۱۸۰۸ دلار پولبک خواهد زد. این حمایت با سطوح فیبوناچی و خط روند صعودی و حمایتی انطباق دارد. حمایت بعدی یورو در ۱٫۱۷۸۳ دلار قرار گرفته است.