چهارشنبه 26 خرداد 1400 – 9:51

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

وضعیت نمودارهای بلندمدت و کوتاه‌مدت EURUSD از تشدید حرکات نزولی حکایت دارند. همچنین چشم‌انداز تکنیکال بازار به‌گونه‌ای است که شاید جهش‌های صعودی یورو در برابر دلار آمریکا موقتی باشند و در عین حال فرصتی برای فروش ایجاد کنند.
نمودار هفتگی EURUSD به سمت پایین بازگشته و می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ در ۱٫۲۰۶۰ دلار پایین بیاید. نمودار روزانه EURUSD هم از ۱٫۲۰۹۳ دلار جهش کرده است. این سطح کلیدی با میانگین متحرک ۵۰ و اصلاح ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی انطباق خوبی دارد. اما شاید این جهش صعودی موقتی باشد و یورو دوباره به سمت ۱٫۲۰۶۰ دلار بازگردد.
در نمودار چهارساعته EURUSD، یورو در داخل کانال نزولی در نوسان است. یورو از ۱٫۲۱۳۱ دلار پایین آمده است. این مقاومت با اصلاح ۳۸٫۲ درصد فیبوناچی انطباق خوبی دارد. شاید یورو تا ۱٫۲۰۶۵ دلار پایین بیاید. این، سطح کلیدی برای EURUSD است و اگر یورو به زیر آن عبور کند، تا ۱٫۲۰۱۱ دلار هم سقوط خواهد کرد.
با این وجود اگر یورو جهش صعودی را در برابر دلار آمریکا به راه بیندازد، یورو با مقاومتی در ۱٫۲۱۷۰ دلار مواجه خواهد شد. تشدید فشارهای خرید می‌تواند یورو را تا مقاومت بعدی در ۱٫۲۲۱۸ دلار بالا بکشد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته EURUSD