سه شنبه 25 خرداد 1400 – 9:02

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن

هر چند که نمودارهای بلندمدت GBPUSD در نزدیکی سطوح حمایتی قرار دارند، اما در کل روند کوتاه‌مدت و بلندمدت GBPUSD خنثی است. پوند در وضعیت حساسی قرار گرفته و اگر حمایت‌های کلیدی عمل نکنند، شاهد تضعیف ارزش پوند در برابر دلار آمریکا خواهیم بود.
نمودار هفتگی GBPUSD بازگشت نزولی به راه انداخته، اما همچنان در بالای خط روند صعودی و حمایت ۱٫۴۰ دلار قرار دارد. شاید افت قیمتی را پیش از ادامه حرکات صعودی شاهد باشیم. نمودار روزانه GBPUSD هم وضعیت مشابهی دارد و به سمت خط روند صعودی و میانگین متحرک ۵۰ بازگشته است. درصورتی‌که روند صعودی احیا شود، پوند به سمت مقاومت ۱٫۴۳ دلار حرکت خواهد کرد.
در نمودار چهارساعته GBPUSD، پوند انگلستان در فاز خنثی در نوسان است. پوند می‌تواند با فشارهای فروش کوتاه‌مدتی تا حمایت ۱٫۴۰۶۱ دلار مواجه شود. این حمایت با برآوردهای فیبوناچی ۷۸٫۶، ۱۰۰ و خط روند نزولی و حمایتی انطباق دارد. اگر پوند به زیر این سطح کلیدی عبور کند، حمایت بعدی پوند نرخ رُند ۱٫۴۰ دلاری خواهد بود. ۱٫۴۰ دلار با برآوردهای فیبوناچی، میانگین متحرک ۵۰ و خط روند نزولی و حمایتی روزانه انطباق دارد.
اما اگر پوند در برابر دلار آمریکا تقویت شود، فشارهای نزولی را از ۱٫۴۱۵۷ دلار شاهد خواهیم بود. اگر این مقاومت شکسته شود، پوند تا مقاومت بعدی در ۱٫۴۲۱۱ دلار بالا خواهد آمد.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD