دوشنبه 31 خرداد 1400 – 9:27

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته GBPUSD

هر چند که نمودارهای کوتاه‌مدت پوند انگلستان به حمایت رسیده‌اند و شاید جهش کوتاه‌مدت و موقتی در بازار به راه بیفتد، اما نمودار بلندمدت و هفتگی پوند از شروع یک حرکت نزولی و نسبتاً بزرگ حکایت دارد.
نمودار هفتگی GBPUSD به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ و خط روند صعودی عبور کرده و به حمایت ۱٫۳۷۹۸ دلاری رسیده است. می‌توان انتظار تشدید حرکات نزولی تا حمایت ۱٫۳۶۷۸ را داشت. اندیکاتور RSI هفتگی هم نشانگر قدرت فروشندگان در بازار است. در نمودار روزانه GBPUSD، پوند انگلستان به زیر میانگین متحرک ۵۰ و خط روند صعودی عبور کرده و فشارهای فروش تشدید شده‌اند. با این حال اندیکاتور RSI در وضعیت اشباع فروش قرار دارد و انتظار می‌رود که جهش صعودی کوتاه‌مدتی را شاهد باشیم.
در نمودار چهارساعته GBPUSD، پوند انگلستان با حمایتی در ۱٫۳۸۰۲ دلار مواجه شده است. عبور GBPUSD به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ تأییدی بر قدرت فروشندگان است. با این حال اندیکاتور RSI در وضعیت اشباع فروش قرار دارد. یعنی شاید جهش صعودی در راه باشد. اولین مقاومت کلیدی پوند انگلستان در ۱٫۳۸۷۰ دلار قرار گرفته است. مقاومت بعدی پوند هم در ۱٫۳۹۱۶ دلار قرار گرفته است. اگر پوند انگلستان به زیر حمایت‌های فعلی عبور کند، ابتدا تا ۱٫۳۷۴۰ دلار و در ادامه تا ۱٫۳۶۷۸ دلار پایین خواهد آمد.