پنجشنبه 8 مهر 1400 – 8:22

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا فرانک سوئیس USDCHF

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا فرانک سوئیس USDCHF

در نمودار هفتگی USDCHF، جفت ارز موقعیت خود را در بالای خط روند حمایتی کرده و زیر خط روند نزولی و مقاومتی نوسان می‌کند. شاید جفت ارز سقوط کند و به خط روند حمایتی بازگردد. چون‌که ابر ایچیموکو با خط روند مقاومتی انطباق دارد و می‌تواند مانع از تشدید حرکات صعودی شود. همچنین نرخ برابری دلار آمریکا به فرانک سوئیس در بین مقاومت اول ۰٫۹۵۱۲ و حمایت اول ۰٫۹۰۲۶ در نوسان است. شکست هر یک از این سطوح می‌تواند مسیر بعدی بازار را مشخص کند.
در نمودار روزانه USDCHF، روند جفت ارز متمایل به صعودی است. انتظار می‌رود که نرخ برابری دلار آمریکا به فرانک سوئیس تا مقاومت اول در ۰٫۹۳۶۸ ادامه یابد. اندیکاتور استوکاستیک هم از حرکات صعودی حمایت می‌کند.
در نمودار چهارساعته، USDCHF بین مقاومت اول در ۰٫۹۳۴۸ و حمایت اول در ۰٫۹۲۸۲ نوسان می‌کند. در عین حال نرخ برابری در بالای خط روند حمایتی و صعودی قرار دارد. انتظار می‌رود که جفت ارز USDCHF تقویت شود و به بالای مقاومت اول عبور کند. حرکات صعودی USDCHF از سوی میانگین متحرک هم حمایت می‌شود و اخیراً اندیکاتور RSI هم به سطوح حمایتی قبلی خود رسیده است. ابر ایچیموکوی چهارساعته هم از خریداران حمایت می‌کند.