جمعه 9 مهر 1400 – 8:54

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا فرانک سوئیس USDCHF

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن: نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا فرانک سوئیس USDCHF

نمودار هفتگی USDCHF در بالای خط روند حمایتی و در زیر خط روند مقاومتی و نزولی نوسان می‌کند. شاید جفت ارز به سمت خط روند حمایتی بازگردد، به خصوص که خط روند مقاومتی با ابر ایچیموکو مقاومت قوی را تشکیل داده‌اند و این یعنی شکست مقاومت‌ها کار آسانی نخواهد بود. در عین حال جفت ارز USDCHF در بین مقاومت اول در ۰٫۹۵۱۲ و حمایت اول در ۰٫۹۰۲۶ در نوسان است. معامله گران بایستی به این دو سطح کلیدی توجه کنند، چرا که شکست هر یک از این دو سطح می‌تواند روند آینده بازار را مشخص کند.
در نمودار روزانه USDCHF، نرخ برابری دلار آمریکا به فرانک سوئیس سیر صعودی داشته است. انتظار می‌رود که جفت ارز تا مقاومت اول در ۰٫۹۳۶۸ بالا بیاید. اندیکاتور استوکاستیک هم به تبعیت از خط روند صعودی از جهش جفت ارز حکایت دارد.
نمودار چهارساعته USDCHF در بین مقاومت ۰٫۹۳۴۹ و حمایت ۰٫۹۲۸۲ نوسان می‌کند و در عین حال موقعیت خود را در بالای خط روند حمایتی و صعودی حفظ کرده است. با این حال جفت ارز نتوانسته از مقاومت اول عبور کند و پیش‌بینی می‌شود که حرکت نزولی و کوتاه‌مدتی در کار باشد و جفت ارز به سمت حمایت اول پولبک بزند. حرکت نزولی کوتاه‌مدت از سوی اندیکاتور RSI هم تائید می‌شود.