پنجشنبه 25 آذر 1395 – 9:28

دلار استرالیا پس از انتشار بیانیه پولی دیروز فدرال رزرو آمریکا به‌شدت تضعیف شد. نرخ بازگشایی ماه سپتامبر در ۰٫۷۵۱۸ ثابت کرد که محدوده قابل‌توجهی برای AUD/USD است. این نرخ از فروشندگان به‌خوبی حمایت کرد. جفت ارز در یک حرکت، ۱۰۰ پیپ سقوط کرد و روز را در محدوده ۰٫۷۴ به پایان رساند.
در حال حاضر که نرخ برابری در محدوده ۰٫۷۴ و نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۰٫۷۳۸۷ معامله می‌شود، مسیر بعدی بازار به چه شکلی خواهد بود؟ کندل های هفتگی باوجود فروش گسترده دیروز، همچنان در ناحیه حمایتی ۰٫۷۴۳۸-۰٫۷۳۱۵ معامله می‌شوند، در حالی که کندل های روزانه، از احتمال ادامه حرکت نزولی تا ناحیه حمایتی ۰٫۷۳۳۴-۰٫۷۲۸۱ حکایت دارند، که با خط روندی-حمایتی رسم شده از کف ۰٫۷۱۴۵ انطباق دارند.
استراتژی: معامله خرید از محدوده ۰٫۷۴ و نرخ بازگشایی ماه دسامبرمی تواند منطقی باشد. پیش‌بینی می‌شود که جهش قیمتی را از این محدوده شاهد باشیم. با این وجود، احتمال این هم هست که جفت ارز از این ناحیه عبور کند و به ناحیه تقاضای چهارساعته در ۰٫۷۳۶۵-۰٫۷۳۴۵ یا حتی ۰٫۷۳ برسد، که درست در ناحیه حمایتی روزانه قرارگرفته است. به همین دلیل، بهتر است که از معامله خرید از این محدوده خودداری کرد. از دید فروش، شرایط برای معامله فراهم نیست. حرکات قیمتی هفتگی در ناحیه حمایتی قرارگرفته‌اند و حرکات قیمتی چهارساعته هم از نزدیکی حمایت‌ها معامله می‌شوند، به همین دلیل ریسک معامله از این محدوده بسیار بالاست.
بر اساس وضعیت مبهم تکنیکال، بهتر است که امروز از معامله جفت ارز خودداری کرد.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۱۵ دسامبر