پنجشنبه 25 آذر 1395 – 9:02

همان‌طور که انتظار می‌رفت، فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش داد. درنتیجه این تصمیم بانک مرکزی آمریکا، دلار در برابر تمامی رقبا تقویت شد. یورو در واکنش به نشست دیروز تعیین نرخ بهره آمریکا سقوط کرد. چندین حمایت تکنیکال چهارساعته شکسته شد و EUR/USD به محدوده ۱٫۰۵ رسید.
شواهد تکنیکالی وجود دارند که از ادامه بازگشت مثبت جفت ارز از محدوده ۱٫۰۵ حکایت دارند. حرکات قیمتی به انتهای بالایی ناحیه حمایتی در ۱٫۰۵۰۲-۱٫۰۳۳۳ رسیده‌اند، سابقه این ناحیه حمایتی به سال ۱۹۹۷ برمی‌گردد. حرکات قیمتی روزانه هم با حمایت‌های ۱٫۰۵۲۰ و حمایت کلیدی ۱٫۰۴۹۴ درگیر هستند.
استراتژی: هرچند که یورو درروند نزولی قرارگرفته، اما انتظار می‌رود که حمایت‌های فعلی منجر به برگشت صعودی بازار شوند:
• منتظر برخورد مجدد بازار به سطح ۱٫۰۵ دلاری بمانید. اگر چنین اتفاقی روی دهد، می‌توان به فکر معامله خرید از محدوده ۱٫۰۹۴۹ بود و حد ضرر را هم در زیر حمایت کلیدی روزانه در ۱٫۰۴۶۰ قرار داد.
• با فرض اینکه خریداران بر بازار تسلط داشته باشند، خرید جفت ارز از بالای مقاومت میانی چهارساعته در ۱٫۰۵۵۰ می‌تواند منطقی باشد. برای معامله این حرکت صعودی، یا می‌توان با بسته شدن کندل چهارساعته در بالای این مقاومت وارد بازار شد، یا اینکه منتظر برخورد مجدد بازار به نرخ ۱٫۰۵۵۰ در قالب حمایت ماند و با سیگنالی یابی در نمودارهای زیر چهارساعته وارد معامله خرید شد.
معامله خرید: ۱٫۰۵۵۰ (حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود) یا از ۱٫۰۴۹۴ (حد ضرر: ۱٫۴۶۰)

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا – ۱۵ دسامبر