پنجشنبه 25 آذر 1395 – 9:15

دیروز به دنبال برخورد مجدد GBP/USD به زیر ۱٫۲۷، جفت ارز به سمت پایین برگشت. این حرکت از سوی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تقویت شد. محدوده ۱٫۲۶ و حمایت میانی چهارساعته در ۱٫۲۵۵۰ دلار شکسته شدند و جفت ارز توانست به انتهای بالایی ناحیه خرید چهارساعته در ۱٫۲۵۱۴-۱٫۲۴۸۱ (محدوده سبز) برسد، که در گزارش دیروز به این محدوده اشاره‌شده بود.
باوجود حرکت نزولی اخیر، وضعیت نمودار هفتگی همچنان مثبت است و به نظر می‌رسد که مسیر صعودی هفتگی تا مقاومت ۱٫۲۹۳۸ هموار است. درعین‌حال، حرکات قیمتی روزانه نشان می‌دهند که نرخ برابری به حمایت کلیدی شکسته شده در ۱٫۲۵۵۷ نفوذ کرده است، این حمایت با خط روندی-حمایتی رسم شده از کف ۱٫۱۹۰۴ انطباق دارد.
استراتژی: بین نرخ بازگشایی ماه دسامبر در ۱٫۲۵۱۴ و حمایت ۶۱٫۸ درصدی فیبوناچی در ۱٫۲۴۸۱، نرخ رُند ۱٫۲۵ دلاری هم قرارگرفته که با محدوده تکمیل الگوی صعودی AB=CD هم انطباق دارد و همچنین خط روندی-حمایتی چهارساعته رسم شده از ۱٫۲۶۷۳ هم از این محدوده عبور می‌کند. ورود به معامله خرید از این محدوده، بدین معنی است که ما تنها به “امید” اینکه شکست حمایت کلیدی روزانه تنها یک شکست جعلی بوده وارد بازار شده‌ایم. شکست‌های جعلی منجر به بازگشت بازار می‌شوند و درواقع مثل شکست قطعی به معنی ادامه حرکت یا پدیده همنوایی نیست. بااین‌وجود، انتظار می‌رود که این محدوده چهارساعته موقعیت خود را حفظ کند. توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله از این محدوده، به دنبال سیگنال خرید در نمودارهای زیر چهارساعته باشید.
معامله خرید: ۱٫۲۵۰۵ (حد ضرر: ۱٫۲۴۷۶)

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا – ۱۵ دسامبر