پنجشنبه 20 آبان 1395 – 9:51

در طول معاملات دیروز، شاهد سقوط دلار آمریکا در شروع معاملات بودیم. این حرکت موجب شد تا چندین حمایت تکنیکال چهارساعته شکسته شوند و تنها با رسیدن AUD/USD به حمایت کلیدی چهارساعته ۰٫۷۵۷۹، شاهد ورود خریداران به بازار بودیم. از این محدوده بود که جفت ارز به سمت بالا برگشت و در نهایت به اوج ۰٫۷۶۹۹ رسید و بیش از ۵۰ درصد افت‌های دیروز را جبران کرد.
در حال حاضر جفت ارز در زیر نرخ بازگشایی ماه اکتبر معامله می‌شود. معمولاً چنین محدوده‌هایی برای معامله جالب‌توجه هستند، اما حرکات قیمتی روزانه از انتهای بالایی خط روندی-حمایتی روزانه رسم شده از کف ۰٫۷۴۴۶ به سمت بالا برگشته‌اند و همچنین نرخ هفتگی هم در بالای خط روندی-حمایتی هفتگی رسم شده از ۰٫۸۲۹۵ قرار دارد.
استراتژی: در حال حاضر بهتر است که منتظر بسته شدن جفت ارز در بالای نرخ ۰٫۷۶۵۲ ماند. در صورت تحقق این سناریو، می‌توان با برخورد مجدد بازار به این سطح و تشکیل کندل صعودی چهارساعته وارد معامله خرید شد. به نظر می‌رسد که مسیر صعودی بازار تا ۰٫۷۷ هموارشده باشد، که می‌تواند اولین حد سود معامله باشد. این نرخ رُند از سوی مقاومت چهارساعته ۰٫۷۷۲۷ هم حمایت می‌شود.
امروز گزارش مدعیان بیکاری منتشر خواهد شد، که انتظار می‌رود توجه بازار را به خود جلب نماید.
معامله خرید: ۰٫۷۶۵۲ (حد ضرر در زیر کندل چهارساعته صعودی تعیین شود)

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا - 10 نوامبر

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۱۰ نوامبر