پنجشنبه 20 آبان 1395 – 10:15

دیروز جفت ارز USD/JPY معاملات را با سقوط از ۱۰۵٫۳۴ آغاز کرد. سرمایه‌گذاران در واکنش به انتخابات آمریکا رو به دارایی‌های حافظ ارزشی مثل ین ژاپن آورده بودند. هرچند که چندین حمایت چهارساعته شکسته شد، اما جفت ارز در محدوده نرخ بازگشایی ماه اکتبر (۱۰۱٫۱۹) به تعادل رسید و بعدازآن همه افت‌های دیروز را جبران کرد و در محدوده سبز بسته شد.
با توجه به اینکه نمودار چهارساعته درست پیش از محدوده ۱۰۶ به اوج رسیده است، بهتر است که به وضعیت نمودارهای بلندمدت توجه کرد. در نمودار هفتگی، کندل های قیمتی به انتهای پایینی ناحیه مقاومت (۱۰۷٫۵۴-۱۰۵٫۱۹) رسیده‌اند. در حالیکه، در نمودار روزانه، کندل های قیمتی از انتهای بالایی ناحیه عرضه (۱۰۵٫۶۰-۱۰۵٫۲۵) عبور کرده‌اند و احتمالاً مسیر نزولی بازار تا ناحیه مقاومت (۱۰۶٫۸۱-۱۰۶٫۲۲) هموارشده باشد.
استراتژی: محدوده بین ۱۰۶ و ۱۰۶٫۲۲ (بخش زیرین ناحیه مقاومتی روزانه ۱۰۶٫۸۱-۱۰۶٫۲۲)، جایی است که در معاملات امروز بایستی به آن توجه کرد. این محدوده همراه با برخورد نمودار هفتگی به انتهای پایینی ناحیه مقاومت، موجب می‌شود تا ۱۰۶٫۲۲-۱۰۶ محدوده قوی باشد. بااین‌حال احتمال شکست‌های جعلی در این محدوده بسیار بالاست، چون‌که شاید هر دو نمودارهای روزانه و هفتگی پیش از سقوط، به مقاومت‌های پیش رو برخورد کنند. به همین دلیل، توصیه می‌شود که قبل از ورود به معامله، در نمودارهای زیر چهارساعته به دنبال سیگنال فروش باشید.
تنها گزارش مهم امروز، گزارش مدعیان بیکاری آمریکاست.
معامله فروش: محدوده ۱۰۶٫۲۲-۱۰۶٫۰۰ (حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود)

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن - 10 نوامبر

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و ین ژاپن – ۱۰ نوامبر