سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ – ۱۴:۲۷

دلار استرالیا از ارز های کالایی مهم بازار فارکس است. برای معامله گرانی که آشنایی خوبی با اقتصاد چین دارند، دلار استرالیا بهترین ابزار برای نوسان گیری از اقتصاد چین است! یعنی دلار استرالیا نه تنها بر اساس عوامل بنیادی اقتصاد استرالیا و آمریکا نوسان می کند، بلکه به عنوان نماینده اقتصاد چین در بازار فارکس هم عمل می کند. اقتصاد استرالیا رابطه قوی با اقتصاد چین و بازار کامودیتی دارد. هر اتفاقی که در بازار چین یا کالا روی دهد، مستقیما روی دلار استرالیا هم تاثیر خواهد گذاشت.

تحلیل بنیادی و سنتیمنتال دلار استرالیا

پیش بینی دلار استرالیا – سه شنبه ۴ مهر

دلار استرالیا تحت فشار فروش قرار دارد. شاخص دلار آمریکا توانسته به اوج قیمتی جدیدی صعود کند. بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۸ نزدیک شده و می‌تواند فراتر از این هم برود.

تحلیل بنیادی دلار استرالیا

بعد از نشست فدرال رزرو آمریکا، شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا و تضعیف ارزش دلار استرالیا هستیم. فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را به این زودی‌ها کاهش نخواهد داد. مقامات فدرال رزرو آمریکا هم در سخنرانی‌های اخیر خود از افزایش مجدد نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ حرف زده‌اند. فدرال رزرو جهت کنترل فشارهای تورمی به دنبال بالا بردن نرخ بهره است.

معمولاً مقامات فدرال رزرو آمریکا قبل و بعد از نشست فدرال رزرو حق سخنرانی ندارند. اما این دوره تمام شده و از این به بعد مقامات فدرال رزرو سخنرانی خواهند کرد. معمولاً بازدهی بالای اوراق خزانه‌داری باعث ریسک گریزی معامله گران می‌شوند و این به نفع دارایی‌های ریسکی مثل دلار استرالیا نیست.

امروز شاخص اطمینان مصرف‌کنندگان آمریکا منتشر خواهد شد که می‌تواند بر نوسانات کوتاه‌مدت دلار آمریکا تأثیر بگذارد.

پیش بینی دلار استرالیا 1 دلار استرالیا دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی دلار استرالیا