دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ – ۸:۲۱

دلار نیوزیلند یکی از ارز های کالایی بازار است و از ارز های جالب برای نوسان گیری است. در این گزارش می توانید آخرین وضیت بنیادی و پیش بینی دلار نیوزیلند را مطالعه کنید و برای مدیریت ریسک معاملات استفاده نمایید.

پیش بینی و تحلیل بنیادی دلار نیوزیلند برای معامله گران فارکس!

پیش بینی دلار نیوزیلند – ۳۰ مرداد

دلار نیوزیلند رشدهای اولیه خود در برابر رقبا را از دست داد. چین نرخ بهره وام‌های یک ساله را کاهش داده، اما تغییری در نرخ بهره وام‌های پنج‌ساله اعمال نکرده است.

تحلیل بنیادی دلار نیوزیلند

نرخ بهره وام‌ها یک ساله چین به اندازه ۰٫۱۰ واحد درصد کاهش یافته، اما نرخ بهره وام‌های پنج‌ساله بدون تغییر باقی‌مانده است. این در حالی است که بازار انتظار کاهش ۰٫۱۵ واحد درصدی نرخ بهره هر دو وام را داشت. همچنین در طول تعطیلات آخر هفته، چین اطمینان داده که با حمایت‌های مالی، بحران بدهی دولت‌های محلی را حل خواهد کرد.

بحران در بخش املاک و مستغلات چین به انبوه‌سازها فشار آورده و باعث شده تا پرداخت بدهی‌ها در این بخش به تأخیر بیفتد. هفته گذشته چین برخلاف پیش‌بینی‌ها برای دومین بار در سه ماه گذشته، نرخ بهره را کاهش داد.

پیش‌بینی دلار نیوزیلند

چین در ماه‌های گذشته از سیاست‌های مالی و پولی مختلفی برای محدود کردن ریسک رکود اقتصادی و بحران اعتباری استفاده کرده است. بسیاری از فعالین بازار به این مقدار حمایت راضی نیستند و معتقدند که باید دولت چین بیش از این تلاش کند.

چین بزرگ‌ترین شریک تجاری نیوزیلند است و به همین دلیل هر عاملی که بر رشد اقتصادی چین تأثیر بگذارد، بر اقتصاد و دلار نیوزیلند هم تأثیر خواهد گذاشت.

دلار نیوزیلند در برابر رقبا عملکرد ضعیفی دارد، چون‌که اقتصاد چین همه را نگران کرده است. هفته گذشته بانک رزرو نیوزیلند تغییری در نرخ‌های بهره اعمال نکرد، اما انتظار دارد که نرخ بهره از سال ۲۰۲۵ کاهش یابد. بانک مرکزی نیوزیلند برنامه‌ای برای بالا بردن نرخ بهره ندارد.

این یعنی دلار نیوزیلند در حال از دست دادن مزیت نرخ بهره‌ای خود است.

پیش بینی دلار نیوزیلند 21 اوت 1 دلار نیوزیلند تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
پیش بینی دلار نیوزیلند

تحلیل بنیادی دلار نیوزیلند – ۱۷ مرداد

به نظر می‌رسد که دلار نیوزیلند در برابر برخی از رقبا تضعیف شده است. چشم‌انداز اقتصادی نیوزیلند بازار را نگران کرده و در عین حال بانک رزرو نیوزیلند دیگر برنامه‌ای برای افزایش نرخ بهره ندارد.

تحلیل بنیادی دلار نیوزیلند

سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی در سرتاسر دنیا به نحوی در حال تغییر است که بیشتر به نفع خریداران دلار آمریکاست. به طور مثال سیاست‌های پولی نیوزیلند و آمریکا را اگر در نظر بگیریم، درحالی‌که بانک رزرو نیوزیلند اعلام کرده که مراحل افزایش نرخ بهره پایان یافته، اما فدرال رزرو آمریکا بر اساس عملکرد شاخص‌های اقتصادی می‌تواند نرخ بهره را بالا ببرد. همچنین چشم‌انداز اقتصادی آمریکا در ماه‌های اخیر بهبود یافته، اما پیش‌بینی رشد اقتصادی نیوزیلند اخیراً تقلیل یافته است.

پیش‌بینی دلار نیوزیلند

این هفته تمرکز بازار به داده‌های تورمی آمریکا خواهد بود. انتظار می‌رود که فشارهای تورمی آمریکا تضعیف شده باشند. بازار انتظار دارد که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اواخر ماه سپتامبر ثابت نگه دارد. اما بااین‌حال اگر داده‌های اقتصادی بهتر از پیش‌بینی‌ها باشند، بازار برای افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آماده خواهد شد.

پیش بینی دلار نیوزیلند 8 اوت 2 دلار نیوزیلند تحلیل بنیادی فارکس اونس طلا و نفت خام
پیش بینی دلار نیوزیلند