چهارشنبه ۳ آبان ۱۴۰۲ – ۱۱:۲۵

دلار کانادا یک ارز کالایی است. همبستگی بالایی با نفت خام و جریانات ریسکی دارد. در این بخش می توانید تازه ترین تحلیل های بنیادی دلار کانادا و جفت ارز USDCAD را مطالعه کنید.

پیش بینی بنیادی دلار کانادا و جفت ارز USDCAD

پیش بینی دلار کانادا – چهارشنبه ۳ آبان

امروز نشست بانک مرکزی کانادا برگزار خواهد شد تا آینده نرخ‌های بهره تعیین گردد. انتظار می‌رود که نرخ بهره کانادا بدون تغییر در ۵ درصد باقی بماند.

تحلیل دلار کانادا

به احتمال زیاد نرخ بهره کانادا بدون تغییر در ۵ درصد باقی خواهد ماند. این بالاترین سطح نرخ بهره کانادا در ۲۲ سال گذشته است و اگر نرخ بهره امروز هم تغییر نکند، دومین نشست متوالی بانک مرکزی کانادا خواهد بود که نرخ بهره تغییری نمی‌کند.
با این حال شاید بانک مرکزی کانادا احتمال افزایش نرخ بهره در آینده را رد نکند. به خصوص که بانک مرکزی هنوز نتوانسته بر رشد سریع تورم غلبه کند. با این حال تمایل بانک مرکزی به سیاست‌های انقباضی یا افزایش نرخ بهره خیلی ضعیف‌تر از قبل خواهد بود.

در نشست ماه سپتامبر، بانک مرکزی کانادا تغییری در نرخ‌های بهره اعمال نکرد و هشدار داد که اقتصاد کانادا وارد دوره‌ای از رشد ضعیف اقتصادی شده است. داده‌های اقتصادی فصل سوم سال هم تأییدی بر افت فعالیت‌های اقتصادی هستند. این یعنی بانک مرکزی کانادا مجبور است با احتیاط رفتار کند. هاوکیش بودن بانک مرکزی فشار بر اقتصاد کانادا را تشدید خواهد کرد.

نشست بانک مرکزی کانادا

آینده دلار کانادا وابستگی زیادی به اولویت‌های بانک مرکزی دارد. اگر از نظر بانک مرکزی کانادا، رشد اقتصادی مهم‌تر از کنترل تورم باشد، شاهد تضعیف ارزش دلار کانادا خواهیم بود. در واقع نگرانی از رشد اقتصادی باعث خواهد شد تا بانک مرکزی به سمت نرخ‌های بهره پایین‌تر حرکت کند.

در مقابل اگر بانک مرکزی دوباره بر کنترل تورم تأکید کند، یعنی نرخ بهره در سطوح بالاتر باقی خواهد ماند. در این صورت دلار کانادا وضعیت بهتری خواهد داشت.

پیش بینی دلار کانادا 25 اکتبر 1 دلار کانادا دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی دلار کانادا – جفت ارز USDCAD

پیش بینی دلار کانادا – پنجشنبه ۱۶ شهریور

دیروز با وجود لحن هاوکیش بانک مرکزی کانادا شاهد تضعیف ارزش دلار کانادا بودیم. قدرت دلار آمریکا باعث تضعیف رقبا شده است.

تحلیل بنیادی دلار کانادا

گزارش خوب ISM بخش غیر تولیدی آمریکا بهتر از پیش‌بینی‌ها بود و باعث رشد بازدهی اوراق خزانه‌داری و دلار آمریکا شد. انتظارات نرخ بهره آمریکا هم تقویت شده و شانس یک مرحله افزایش نرخ بهره تا پایان سال ۲۰۲۳ هم افزایش یافته است.
همین مسئله کافی بود تا دلار کانادا تضعیف شود و به بیانیه بانک مرکزی کانادا توجهی نکند. بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را در ۵ درصد نگه داشت، اما شانس افزایش نرخ بهره در آینده را زنده نگه داشت. در واقع بانک مرکزی کانادا از احتمال افزایش نرخ بهره حرف زده، اما بازار به آن بی‌توجهی کرده است.

از دید بازار، رشد اقتصادی کانادا افت خواهد کرد و به بانک مرکزی اجازه افزایش نرخ بهره را نخواهد داد.

پیش‌بینی دلار کانادا

چشم‌انداز اقتصادی آمریکا در مقایسه با کانادا وضعیت خیلی بهتری دارد و فدرال رزرو آمریکا هم بیشتر از سایرین به افزایش نرخ بهره تا پایان سال نزدیک‌تر است. به همین دلیل جفت ارز USDCAD می‌تواند به رشد خود ادامه دهد. این یعنی تقویت ارزش دلار آمریکا و تضعیف ارزش دلار کانادا.

پیش بینی دلار کانادا 2 دلار کانادا دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی دلار کانادا