پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ – ۹:۵۸

دلار کانادا یک ارز کالایی است. همبستگی بالایی با نفت خام و جریانات ریسکی دارد. در این بخش می توانید تازه ترین تحلیل های بنیادی دلار کانادا و جفت ارز USDCAD را مطالعه کنید.

پیش بینی بنیادی دلار کانادا و جفت ارز USDCAD

پیش بینی دلار کانادا – پنجشنبه ۱۶ شهریور

دیروز با وجود لحن هاوکیش بانک مرکزی کانادا شاهد تضعیف ارزش دلار کانادا بودیم. قدرت دلار آمریکا باعث تضعیف رقبا شده است.

تحلیل بنیادی دلار کانادا

گزارش خوب ISM بخش غیر تولیدی آمریکا بهتر از پیش‌بینی‌ها بود و باعث رشد بازدهی اوراق خزانه‌داری و دلار آمریکا شد. انتظارات نرخ بهره آمریکا هم تقویت شده و شانس یک مرحله افزایش نرخ بهره تا پایان سال ۲۰۲۳ هم افزایش یافته است.
همین مسئله کافی بود تا دلار کانادا تضعیف شود و به بیانیه بانک مرکزی کانادا توجهی نکند. بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را در ۵ درصد نگه داشت، اما شانس افزایش نرخ بهره در آینده را زنده نگه داشت. در واقع بانک مرکزی کانادا از احتمال افزایش نرخ بهره حرف زده، اما بازار به آن بی‌توجهی کرده است.

از دید بازار، رشد اقتصادی کانادا افت خواهد کرد و به بانک مرکزی اجازه افزایش نرخ بهره را نخواهد داد.

پیش‌بینی دلار کانادا

چشم‌انداز اقتصادی آمریکا در مقایسه با کانادا وضعیت خیلی بهتری دارد و فدرال رزرو آمریکا هم بیشتر از سایرین به افزایش نرخ بهره تا پایان سال نزدیک‌تر است. به همین دلیل جفت ارز USDCAD می‌تواند به رشد خود ادامه دهد. این یعنی تقویت ارزش دلار آمریکا و تضعیف ارزش دلار کانادا.

پیش بینی دلار کانادا 1 دلار کانادا دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی دلار کانادا

پیش بینی دلار کانادا – سه شنبه ۱۰ مرداد

از اواسط ماه ژوئیه شاهد تضعیف ارزش دلار کانادا در برابر دلار آمریکا بودیم. این مسئله باعث صعود جفت ارز USDCAD شده است. افزایش قیمت نفت خام هم که باعث تقویت ارزش دلار کانادا می‌شود، بخش زیادی از تقویت ارزش دلار آمریکا را خنثی کرده است.

تحلیل بنیادی دلار کانادا

هفته گذشته گزارش بانک مرکزی کانادا نشان داد که مقامات بانک مرکزی نسبت به افزایش بیشتر نرخ بهره شک و تردید دارند. بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را در نشست ماه ژوئیه به اندازه ۰٫۲۵ واحد درصد بالا برد.

از دید بازار پول، هیچ کس انتظار افزایش بیشتر نرخ بهره کانادا را ندارد، اما اگر داده‌های اقتصادی از رشد قوی اقتصاد و تورم کانادا حکایت داشته باشند، این انتظارات نرخ بهره‌ای هم تغییر خواهد کرد و بازار برای افزایش نرخ بهره آماده خواهد شد.

رشد تورم کُند شده است

فشارهای تورمی در سرتاسر دنیا افت کرده و انتظار می‌رود که در کانادا هم شاهد تکرار این روند باشیم. افت فشارهای تورمی می‌تواند مانع از افزایش نرخ بهره کانادا شود. به همین دلیل معامله گران فارکس به داده‌های اقتصادی جدید کانادا توجه خواهند کرد تا شاید آینده نرخ‌های بهره را پیش‌بینی کنند.

بالا رفتن شانس افزایش نرخ بهره به نفع دلار کانادا و پایین آمدن آن به ضرر دلار کانادا خواهد بود.

پیش‌بینی دلار کانادا

امروز تمرکز بازار به تقویم اقتصادی فارکس خواهد بود. امروز شاخص‌های PMI بخش تولیدی آمریکا و کانادا منتشر خواهند شد و انتظار می‌رود که داده‌های اقتصادی بر دلار آمریکا و کانادا تأثیر بگذارند. رشد داده‌های اقتصادی به نفع ارزهای محلی خواهد بود.

پیش بینی نرخ بهره کانادا 1 اوت 2 دلار کانادا دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی نرخ بهره کانادا

تحلیل بنیادی دلار کانادا – سه شنبه ۲۰ تیر

روز چهارشنبه نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی کانادا برگزار می‌شود. بازار انتظار افزایش نرخ بهره را دارد.

نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی کانادا

روز چهارشنبه نشست تعیین نرخ بهره بانک مرکزی کانادا برگزار می‌شود و بازار برای افزایش ۰٫۲۵ واحد درصدی نرخ بهره آماده می‌شود. اگر نرخ بهره به همین اندازه افزایش یابد، نرخ بهره کانادا به ۵ درصد خواهد رسید که بالاترین سطح نرخ بهره کانادا از سال ۲۰۰۱ تا به امروز است.

بانک مرکزی کانادا جهت مقابله با تشدید فشارهای تورمی در حال افزایش نرخ بهره است. بانک مرکزی در اوایل سال ۲۰۲۳ دست از افزایش نرخ بهره کشیده بود، اما با افزایش نرخ بهره در نشست قبلی، به نظر می‌رسد که بانک مرکزی در دیدگاه‌های خود تجدیدنظر کرده است.

معامله گران USDCAD به گزارش‌های بانک مرکزی توجه کنند

اینکه نرخ بهره افزایش می‌یابد یا نه، شاید خیلی تأثیری روی بازار نگذارد. اما این‌که بانک مرکزی کانادا چه برنامه‌ای برای آینده دارد، برای معامله گران USDCAD اهمیت زیادی خواهد داشت. آیا از نظر بانک مرکزی، اقتصاد کانادا وضعیت خوبی دارد و بازار کار می‌تواند نرخ‌های بهره بالاتر را تحمل کند؟ آیا بانک مرکزی در کنترل تورم به مشکل خورده است؟ این‌ها سؤالاتی هستند که پاسخ آن‌ها در نشست فردا مشخص خواهد شد.

انتظارات نرخ بهره‌ای دلار کانادا

از دید بازار، شانس افزایش ۰٫۲۵ واحد درصدی نرخ بهره در نشست‌های بعد از ماه ژوئیه پایین است. اگر بانک مرکزی از اقتصاد کانادا تعریف کند و از قدرت اقتصادی حرف بزند، یعنی به فکر افزایش مجدد نرخ بهره در ماه‌های آینده است. در این صورت انتظارات نرخ بهره‌ای برای نشست‌های آتی بانک مرکزی تقویت خواهند شد و دلار کانادا هم رشد خواهد کرد.
اما اگر بانک مرکزی کانادا محافظه‌کارانه عمل کند، شاهد تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای و سقوط ارزش دلار کانادا در بازار خواهیم بود.

پیش بینی دلار کانادا 11 ژوئیه 3 دلار کانادا دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی متوسط نرخ برابری USDCAD برای ماه های آینده سال