چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ – ۱۱:۰۷

در این صحفه آخرین وضعیت بنیادی و تکنیکال جفت ارز GBPUSD بررسی می شود. در این بخش نگاه اصلی ما به خود پوند انگلیس است و از دید کوتاه و بلند مدت آن را بررسی می کنیم. همچنین استراتژی و تحلیل سایر فعالین حرفه ای هم در نظر گرفته شده تا پیش بینی بازار از آینده GBPUSD را به تصویر بکشیم.

پیش بینی پوند انگلیس و GBPUSD

پیش بینی پوند انگلیس – چهارشنبه ۴ بهمن

دیروز داده‌های اقتصادی انگلیس منتشر شدند که نسبتاً بهتر از پیش‌بینی‌ها بودند. کسری بودجه دولت انگلیس به ۷٫۷۷ میلیارد پوند رسیده که کوچک‌تر از پیش‌بینی‌ها است و به پایین‌ترین سطح کسری بودجه از سال ۲۰۲۰ هم رسیده است. این مسئله باعث می‌شود تا دولت بتواند پیش از انتخابات سال ۲۰۲۴ مالیات‌ها را کاهش دهد.

تحلیل پوند انگلیس

پوند انگلیس توانسته تا مقاومت ۱٫۲۷۳۶ دلاری بالا بیایید. به نظر می‌رسد که جفت ارز GBPUSD در دامنه محدودی گیر افتاده است. میانگین متحرک ۵۰ روز توانسته از پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا حمایت کند، اما در کل قدرت روند صعودی طبق اندیکاتور MACD در حال تضعیف شدن است.

پیش‌بینی پوند انگلیس

روز پنجشنبه شاخص GDP آمریکا منتشر خواهد شد. رشد قوی داده‌های اقتصادی آمریکا می‌تواند باعث سقوط GBPUSD شود. روز جمعه هم شاخص مهم تورمی PCE منتشر خواهد شد. رشد سریع تورم آمریکا می‌تواند باعث تقویت ارزش دلار آمریکا شود و شانس کاهش نرخ بهره را از بین ببرد. در این صورت جفت ارز GBPUSD سقوط خواهد کرد.

پیش بینی پوند انگلیس 24 ژانویه 1 پوند انگلیس دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی پوند انگلیس

پیش بینی پوند انگلیس – پنجشنبه ۲۸ دی

دیروز داده‌های تورمی انگلیس منتشر شدند که خیلی بهتر از پیش‌بینی‌ها بودند. همین مسئله باعث شد تا بازار دیگر به کاهش نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس خوش‌بین نباشد.

تحلیل پوند انگلیس

مسئله تورم تنها محدود به انگلیس نمی‌شود و ناحیه یورو و آمریکا هم با تورم درگیر هستند. نباید تصور کرد که نرخ رشد تورم خیلی بالاست. حتی در واقعیت، نرخ رشد تورم به مرور در حال کاهش است. اما مسئله اصلی که اقتصاد انگلیس را اذیت می‌کند، رشد سریع تورم در بخش خدماتی انگلیس است. از دید تحلیلگران مسئله تورم فعلی انگلیس یک مشکل در کوتاه‌مدت است و به احتمال زیاد روند تورم نزولی خواهد شد.

امروز پوند انگلیس کمی تقویت شده است. جفت ارز GBPUSD در تلاش است تا به سمت ۱٫۲۷۳۶ دلار حرکت کند، اما رشد قوی ارزش دلار آمریکا می‌تواند چالش جدی برای جفت ارز باشد. دلار آمریکا هم بعد از انتشار شاخص خرده‌فروشی این کشور تقویت شده است. در کنار شاخص خرده‌فروشی آمریکا، نرخ رشد تورم این کشور هم اخیراً بالا آمده است. این یعنی فدرال رزرو نمی‌تواند در چنین شرایطی نرخ بهره را کاهش دهد و این خبر خوبی برای دلار آمریکاست.

پیش‌بینی پوند انگلیس

در نمودار جفت ارز GBPUSD، گلدن کراس روی داده است. یعنی میانگین متحرک کوتاه‌مدت به بالای میانگین متحرک بلندمدت عبور کرده است. اندیکاتور RSI هم از ادامه حرکات صعودی حکایت دارد. امروز یکی دیگر از اعضای فدرال رزرو آمریکا سخنرانی خواهد کرد. بایستی دید که او در رابطه با فشارهای تورمی چه نظری دارد. اگر این عضو فدرال رزرو آمریکا هم نگران فشارهای تورمی باشد و با افزایش زودهنگام نرخ بهره مخالفت کند، شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا خواهیم بود. در این سناریو، جفت ارز GBPUSD تضعیف خواهد شد.

پیش بینی پوند انگلیس 18 ژانویه 2 پوند انگلیس دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی پوند انگلیس

پیش بینی پوند انگلیس – سه شنبه ۲۶ دی

نرخ رشد دستمزدهای انگلیس در ماه نوامبر افت کرد. اما نرخ بیکاری تغییری نکرده است. درحالی‌که نرخ رشد دستمزدها سیر نزولی دارد، اما هنوز به قدری بالاست که بانک مرکزی نمی‌تواند به خاطر آن نرخ بهره را پایین بیاورد.

تحلیل پوند انگلیس

انتظارات نرخ بهره‌ای پوند انگلیس نشان می‌دهند که اولین کاهش نرخ بهره این کشور در ماه مه اتفاق خواهد افتاد. از دید بازار، بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ به اندازه ۱٫۳۱ واحد درصد کاهش خواهد داد.

در جفت ارز GBPUSD، دلار آمریکا بعد از تعطیلات طولانی تقویت شده است. بازدهی اوراق خزانه‌داری بالا آمده و باعث شده تا دلار هم تقویت شود. در همین حال درگیری‌ها در دریای سرخ و اوکراین هم ادامه دارند. تقویت ارزش دلار آمریکا باعث شده تا جفت ارز GBPUSD به حمایتی در اطراف ۱٫۲۶۶۷ برسد.

پیش‌بینی پوند انگلیس

اگر پوند انگلیس از حمایت ۱٫۲۶۶۷ عبور کند، به سمت حمایت بعدی در ۱٫۲۶۲۸ و ۱٫۲۶۱۰ حرکت خواهد کرد. در مقابل اگر شاهد تقویت ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا باشیم، پوند به سمت ۱٫۲۷۴۲ دلار حرکت خواهد کرد.

پیش بینی پوند انگلیس 16 ژانویه 3 پوند انگلیس دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی پوند انگلیس