سه شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ – ۱۰:۴۴

در این صحفه آخرین وضعیت بنیادی و تکنیکال جفت ارز GBPUSD بررسی می شود. در این بخش نگاه اصلی ما به خود پوند انگلیس است و از دید کوتاه و بلند مدت آن را بررسی می کنیم. همچنین استراتژی و تحلیل سایر فعالین حرفه ای هم در نظر گرفته شده تا پیش بینی بازار از آینده GBPUSD را به تصویر بکشیم.

پیش بینی پوند انگلیس و GBPUSD

پیش بینی پوند انگلیس – سه شنبه ۲۵ مهر

واکنش منفی پوند انگلیس به افت شاخص درآمدی. چرا برای بازار شاخص درآمد اهمیت دارد؟

تحلیل بنیادی پوند انگلیس

به گزارش اداره آمار ملی انگلیس، نرخ رشد درآمد در ماه اوت کاهش یافته است. متوسط سه ماهه که برای بانک مرکزی انگلیس اهمیت زیادی دارد و می‌تواند باعث تشدید فشارهای تورمی شود، بیشتر از پیش‌بینی‌ها پایین آمده است. رشد متوسط درآمد از ۸٫۵ درصد ماه ژوئیه به ۸٫۱ درصد در ماه اوت رسیده است.

داده‌های بیکاری انگلیس هم که زمان انتشارش به تأخیر افتاده، روز ۲۴ اکتبر منتشر خواهند شد. در ماه‌های اخیر، داده‌های بیکاری انگلیس افت کردند. یعنی وضعیت بازار کار انگلیس خوب است. در کنار رشد درآمدها می‌توان انتظار تشدید فشارهای تورمی را داشت.

نرخ بیکاری انگلیس از ۴٫۳ درصد ماه ژوئیه به ۳٫۵ درصد در ماه اوت رسیده و هفته آینده مشخص خواهد شد که نرخ بیکاری به سیر نزولی ادامه می‌دهد یا خیر؟ صندوق بین‌المللی پول هم پیش‌بینی کرده که رشد اقتصادی انگلیس در سال ۲۰۲۴ افت قابل‌توجهی خواهد داشت.

بهبود اوضاع اقتصادی یعنی نرخ بهره انگلیس یا افزایش خواهد یافت و یا به این زودی‌ها کاهش نخواهد یافت. این به نفع پوند انگلیس است. اما اگر داده‌های اقتصادی ضعیف باشند، شانس کاهش نرخ بهره هم بالا می‌رود. در این صورت پوند تضعیف می‌شود.

پیش بینی پوند انگلیس 17 اکتبر 1 پوند انگلیس دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی پوند انگلیس

پیش بینی پوند انگلیس – دوشنبه ۱۷ مهر

پوند انگلیس معاملات روز دوشنبه را نزولی آغاز کرد. پوند انگلیس مثل یک دارایی ریسکی عمل می‌کند و در واکنش به جریانات ریسک گریزی تضعیف می‌شود.

تحلیل بنیادی پوند انگلیس

سقوط ارزش جفت ارز GBPUSD بیشتر به خاطر تقویت ارزش دلار آمریکاست. دلار آمریکا دارایی امن بازار فارکس است. یعنی در دوره‌های ریسکی بازار، تقاضا برای دلار افزایش می‌یابد. از سوی دیگر داده‌های اشتغال آمریکا هم بهتر از پیش‌بینی‌ها بودند. این هفته داده‌های تورمی آمریکا منتشر خواهند شد و تنها تشدید فشارهای تورمی می‌توانند باعث تقویت انتظارات نرخ بهره‌ای و جهش دلار آمریکا شوند.

در انگلیس، بانک مرکزی در نشست ماه نوامبر تغییری در نرخ بهره اعمال نخواهد کرد. اما اگر داده‌های اقتصادی انگلیس بهتر از انتظارات باشند، بازار برای سیاست‌های انقباضی قوی‌تری آماده خواهد شد.


پیش بینی پوند انگلیس – سه شنبه ۱۱ مهر

پوند انگلیس دوباره سقوط کرده و در برابر دلار آمریکا تضعیف شده است. شاخص PMI بخش تولیدی آمریکا بر خلاف شاخص PMI تولیدی انگلیس عملکرد خوبی داشت و بازار را شوکه کرد.

تحلیل بنیادی پوند انگلیس

اقتصاد آمریکا نشان داده که وضعیت خیلی بهتری نسبت به دیگران دارد. مقامات فدرال رزرو آمریکا بر ادامه سیاست‌های انقباضی پولی تأکید کرده‌اند و به همین دلیل شاهد رشد بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا هستیم. حتی بازار برای افزایش دیگری در نرخ بهره فدرال رزرو آماده می‌شود.

در این میان عضو بانک مرکزی انگلیس (Mann) هم از سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی انگلیس حمایت کرد. اما پوند توجهی نکرد. انتظارات نرخ بهره‌ای پوند انگلیس هم مثل دلار آمریکا تقویت شده است. بازار انتظار دارد که اولین کاهش نرخ بهره انگلیس در دسامبر ۲۰۲۴ اتفاق بیفتد.

امروز هم تمرکز اصلی بازار به سخنرانی مقامات فدرال رزرو و شاخص‌های اقتصادی خواهد آمریکا خواهد بود.

پیش بینی پوند انگلیس 2 پوند انگلیس دیدبان: اخبار فارکس
پیش بینی پوند انگلیس