چهارشنبه 20 مرداد 1395 – 9:32

با اُفت شاخص دلار آمریکا از مقاومت چهارساعته ۹۵٫۶۰ در معاملات دیروز، قیمت طلا از سطح کلیدی چهارساعته در ۱۳۳۲٫۳ دلار صعود کرد. فشار های اخیر خرید بر طلا، باعث شد تا قیمت طلا به ناحیه مقاومتی چهارساعته در ۱۳۴۷٫۰-۱۳۴۲٫۴ دلار برسد، که همان طور که از نمودار مشخص است، این ناحیه اخیرا شکسته شده است.
در صورتی که قیمت طلا در نمودار چهارساعته در بالای ناحیه مقاومتی چهارساعته فعلی بسته شود، می توان با برخورد مجدد بازار به این ناحیه (در قالب حمایت) وارد بازار شد (پیکان های سیاه). حد ضرر این معامله خرید را می تواند در زیر ناحیه مقاومتی فعلی قرار داد و حد سود را هم در ۱۳۵۴٫۶ و بعد از آن در مقاومت کلیدی هفتگی در ۱۳۶۱٫۷ دلار تعیین کرد.
استراتژی: منتظر بسته شدن قیمت طلا در بالای ناحیه مقاومتی چهارساعته فعلی باشید و با برخورد مجدد قیمت طلا به بالای این محدوه وارد بازار شوید. توصیه می شود که جهت ورود مطمئن به بازار، در تایم فریم های پایین تر به دنبال سیگنال خرید باشید.
معامله خرید: منتظر بسته شدن قیمت در بالای ناحیه مقاومتی ۱۳۴۷٫۰-۱۳۴۲٫۴ دلار بمانید و با برخورد مجدد بازار به این ناحیه در قالب حمایت، اقدام به خرید کنید – حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا - 10 آگوست

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا – ۱۰ آگوست