چهارشنبه 24 آذر 1395 – 9:41

در اوایل معاملات دیروز لندن، AUD/USD با خریداران جدیدی مواجه شد و توانست تا نرخ بازگشایی ماه سپتامبر در ۰٫۷۵۱۸ صعود کند. با این حال، این محدوده موقعیت خود را حفظ کرد و کندل های چهارساعته را به ناحیه تقاضای ۰٫۷۵۰۰-۰٫۷۴۷۷ (ناحیه عرضه قبلی بازار) برگرداند.
طبق نمودار هفتگی، جفت ارز با حمایت خوبی از ناحیه حمایتی ۰٫۷۴۳۸-۰٫۷۳۱۵ مواجه است. حرکت صعودی ادامه‌دار از این محدوده می‌تواند جفت ارز را به خط روندی-مقاومتی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷ برساند. در نمودار روزانه هم جفت ارز همچنان با خط روندی-مقاومتی رسم شده از کف ۰٫۷۴۰۷ درگیر است، این خط روندی با مقاومت ۳۸٫۲ درصدی فیبوناچی در ۰٫۷۴۸۹ انطباق خوبی دارد.
استراتژی: برای اینکه قدرت خریداران در بازار تائید شود، بایستی کندل چهارساعته‌ای در بالای نرخ بازگشایی ماه سپتامبر در ۰٫۷۵۱۸ بسته شود. این حرکت موجب می‌شود تا خط روندی-مقاومتی روزانه از میان برداشته شود و همچنین مسیر صعودی بازار را تا ناحیه عرضه چهارساعته در ۰٫۷۵۷۰-۰٫۷۵۵۸ هموار کند. چنین حرکتی نشانگر قدرت خریداران از ناحیه حمایت هفتگی هم خواهد بود. به‌طور خلاصه، منتظر بسته شدن کندل چهارساعته‌ای در بالای ۰٫۷۵۱۸ بمانید و بعد از برخورد بازار به این محدوده در قالب حمایت و ظهور سیگنال خرید در نمودارهای زیر چهارساعته، وارد معامله شوید. حد سود این معامله در ناحیه عرضه چهارساعته قرار گرفته است. با این حال، معامله گران بایستی با احتیاط عمل کنند، از دید بنیادی بازار امروز بسیار نوسانی خواهد بود.
معامله خرید: ۰٫۷۵۱۸، حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۱۴ دسامبر