چهارشنبه 29 فروردین 1397 – 10:01

هر چند که AUDUSD معاملات روز سه‌شنبه را در محدوده منفی به پایان رساند، اما چشم‌انداز تکنیکال بازار تغییری نکرده است. نمودار هفتگی همچنان با نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۰٫۷۸۰۱ درگیر است، در حالیکه نمودار روزانه در غلبه بر مقاومت روزانه ۰٫۷۷۸۴ با چالش‌هایی مواجه شده است. در همین حال، نمودار چهارساعته هم با نرخ بازگشایی ماه مارس در ۰٫۷۷۶۳ درگیر است. از روز جمعه این سطح قیمتی حرکات جفت ارز را محدود کرده است. همچنین محدوده ۰٫۷۸۱۳-۰٫۷۸۰۰ (مقاومت ۶۱٫۸ درصد فیبوناچی و نرخ رُند) ناحیه مقاومتی جفت ارز است.
استراتژی: شکست نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ همراه با مقاومت روزانه ۰٫۷۷۸۴، کار سختی است و تنها با انتشار خبر بنیادی مهمی می‌توان به شکست قطعی آن امید داشت. بر همین اساس انتظار می‌رود که فروشندگان کوتاه‌مدت همچنان از ناحیه مقاومت چهارساعته ۰٫۷۸۱۳-۰٫۷۸۰۰ وارد بازار شوند. این ناحیه یک‌بار جفت ارز را تضعیف کرده است و به همین دلیل شاید قدرت فروشندگان در این محدوده کم باشد. بنابراین بهتر است که پیش از ورود به معامله فروش از این محدوده، منتظر تشکیل کندل چهارساعته نزولی نسبتاً کاملی ماند و بعدازآن وارد معامله فروش شد.
درصورتی‌که نمودار چهارساعته نتواند به ۰٫۷۸۱۳-۰٫۷۸۰۰ برسد، معامله گران بایستی به بسته شدن نمودار چهارساعته در زیر حمایت میانی ۰٫۷۷۵۰ توجه کنند. شکست حمایت میانی می‌تواند سیگنال فروش محسوب شود، اما بایستی توجه داشت که درست ۱۸ پیپ پایین‌تر از آن، حمایت روزانه ۰٫۷۷۳۲ قرارگرفته است.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا