چهارشنبه 24 آذر 1395 – 9:10

در اکثر معاملات اخیر بازار، UER/USD در دامنه کوتاهی نوسان می‌کرد. ناحیه عرضه چهارساعته ۱٫۰۶۲۹-۱٫۰۶۱۶ تبدیل به ناحیه تقاضا شده و توانسته موقعیت خود را حفظ کند، هرچند که در اواسط معاملات دیروز لندن تحت‌فشار قرار گرفت. دیروز کندل های چهارساعته سعی کردند تا به سمت نرخ ۱٫۰۶ دلار حرکت کنند. همان‌طور که در گزارش دیروز اشاره‌شده بود، هر دو نمودارهای هفتگی و روزانه حکایت از حرکات صعودی دارند. نزدیک‌ترین مانع در نمودار روزانه، مقاومت ۱٫۰۷۱۰ دلاری است. همچنین مسیر صعودی در نمودار چهارساعته هم هموار به نظر می‌رسد، که به همین دلیل امروز شاید شاهد حمایت بازار از یورو باشیم. که در این صورت، یورو می‌تواند به سمت هدف ۱٫۰۷ دلاری حرکت کند، که با مقاومت فیبوناچی ۵۰ درصدی انطباق دارد و درست پیش از مقاومت روزانه اشاره‌شده قرارگرفته است.
از دید بنیادی، تقویم اقتصادی امروز بسیار شلوغ است، به همین خاطر شاید چشم‌انداز تکنیکال بازار دگرگون شود. امروز نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا (FOMC) را در پیش داریم. طبق قیمت‌گذاری وجوه آتی فدرال رزرو آمریکا، شانس افزایش نرخ بهره در نشست امروز تقریباً ۱۰۰ درصد است. اگر چنین اتفاقی روز دهد، یورو می‌تواند تحت‌فشار قرار گیرد.
استراتژی: در حالی که معامله خرید از ناحیه تقاضای چهارساعته فعلی به نظر منطقی می‌رسد، اما توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله منتظر تشکیل کندل صعودی چهارساعته بمانید. چنین کندلی علاوه بر اینکه نشانگر تمایلات صعودی بازار است، بلکه معامله‌گر را از شکست جعلی بازار تا ۱٫۰۶ دلار و شاید نرخ بازگشایی دسامبر در ۱٫۰۵۹۰ در امان نگه می‌دارد. درصورتی‌که موفق به معامله خرید شدید، از باز نگه‌داشتن موقعیت خرید در بالای ۱٫۰۷ دلار خودداری کنید. انطباق‌های زیادی در محدوده ۱٫۰۷ دلار وجود دارند که می‌توانند مسیر بازار را تغییر دهند. در واقع این محدوده، یک محدوده مناسب برای فروش هم هست.
امروز بازار به دلیل رویدادهای مهم اقتصادی نوسانی خواهد بود، به همین دلیل سعی کنید که ۳۰ دقیقه قبل یا بعد از رویدادها معامله نکنید.
معامله خرید: ۱٫۰۶۲۹-۱٫۰۶۱۶، حد ضرر در زیر کندل صعودی چهارساعته قرار گیرد.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا – ۱۴ دسامبر