چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395 – 10:57

از ابتدای هفته، حرکات قیمتی (پرایس اکشن) نمودار چهارساعته از اوج قیمتی ۰٫۹۶۸۸، یک سره نزولی بوده است. این موضوع باعث شده تا USD/CHF به حمایت رُند ۰٫۹۶۰۰ برسد، که در حال حاضر این حمایت توانسته از بازار دفاع کند. با فرض اینکه حمایت ۰٫۹۶۰۰ موقعیت خود را در بازار حفظ کند، احتمالا شاهد تشکیل الگوی Gartley نزولی باشیم (به نمودار نگاه کنید). این الگو احتمالا این هفته تکمیل نشود، اما حتما این الگو را زیر نظر داشته باشید، چونکه این اگلوی هارمونیک با ناحیه عرضه روزانه در ۰٫۹۷۸۷-۰٫۹۷۵۵ مطابقت دارد، همچنین در این محدوده مقاومت میانی چهارساعته ۰٫۹۷۵۰ جای گرفته است.
در حال حاضر دیده می شود که مقاومت روزانه در ۰٫۹۶۶۰ در بازار خود نمایی می کند و همچنین ناحیه عرضه هفتگی کوچکی هم در ۰٫۹۷۸۷-۰٫۹۶۹۵ (دایره صورتی) قرار دارد. برای همین، با توجه ساختار نمودار های روزانه و هفتگی، شانس تشکیل الگوی هارمونیک در نمودار چهارساعته پایین است و نرخ ۰٫۹۶۰۰ هم می تواند شکسته شود. با توجه به موارد بالا، امروز منتظر شکست ۰٫۹۶۰۰ بمانید و در صورتی که بازار دوباره این نرخ را در قالب مقاومت لمس کرد (پیکان های سبز رنگ)، اقدام به فروش جفت ارز تا حمایت میانی ۰٫۹۵۵۰ کنید.
معامله فروش: در صورت شکست و برخورد مجدد بازار به ۰٫۹۶۰۰ اقدام به فروش کنید، (سیگنال یابی به همراه تعیین حد ضرر)؛ محدوده ۰٫۹۷۵۰ برای قرار دادن دستور فروش مناسب است و حد ضرر را می توانید در ۰٫۹۷۹۴ قرار دهید.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا فرانک سوئیس- 20 آوریل

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا فرانک سوئیس- ۲۰ آوریل