چهارشنبه 29 فروردین 1397 – 10:37

روز سه‌شنبه دلار کانادا به حرکات صعودی خود ادامه داد و توانست کف قیمتی ۱۱ مارس در ۱٫۲۵۴۴ را بشکند و به ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱٫۲۵۴۸-۱٫۲۵۲۷ برسد. این ناحیه تقاضا از جفت ارز حمایت می‌کند. هر چند که اندیکاتور RSI چهارساعته نشانگر واگرایی صعودی است، اما انتظار می‌رود که فروشندگان از نزدیکی ناحیه عرضه چهارساعته ۱٫۲۵۷۸-۱٫۲۵۶۲ وارد بازار شوند.
مقاومت روزانه ۱٫۲۶۲۷ همچنان موقعیت خود را حفظ کرده است و ناحیه تقاضای روزانه ۱٫۲۵۹۲-۱٫۲۵۲۷ را تحت‌فشار قرار داده است. شکست این ناحیه تقاضا می‌تواند جفت ارز را به نزدیکی حمایت روزانه ۱٫۲۴۹۰ برساند. بااین‌حال، نمودار هفتگی همچنان با حمایت ۱٫۲۵۷۹ (نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸) درگیر است و هنوز حرکت صعودی قابل‌توجهی دیده نشده است.
استراتژی: ازآنجایی‌که امروز بازار منتظر نشست بانک مرکزی کاناداست و مذاکرات NAFTA هم در جریان است، از دید تکنیکال معامله USDCAD می‌تواند دشوار باشد. علاوه بر این از دید تکنیکال وضعیت بازار هم تا حدودی مبهم است. هر چند که نمودار هفتگی از ادامه حرکات صعودی حکایت دارد، اما در حال حاضر ورود به معامله خرید ریسکی است. برای اینکه بازگشت صعودی جفت ارز تائید شود، نمودار روزانه باید در بالای مقاومت روزانه ۱٫۲۶۲۷ بسته شود. در این صورت هدف بعدی بازار نرخ ۱٫۲۷ و بعدازآن ناحیه عرضه روزانه ۱٫۲۸۱۹-۱٫۲۷۴۷ خواهد بود.
از دید حرکات نزولی، ورود به معامله فروش هم چالش‌هایی در پی دارد. شکست ناحیه تقاضای چهارساعته فعلی به معنی شکسته شدن انتهای پایینی ناحیه تقاضای روزانه ۱٫۲۵۹۲-۱٫۲۵۲۷ هم خواهد بود و درنتیجه مسیر نزولی جفت ارز تا حمایت روزانه ۱٫۲۴۹۰ هموار شد. بر همین اساس تا زمانی که حمایت ۱٫۲۴۹۰ شکسته نشده، مسیر نزولی بازار هم محدود باقی خواهد ماند.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا