چهارشنبه 29 فروردین 1397 – 10:48

همان‌طور که از نمودار چهارساعته مشاهده می‌شود، USDCHF در معاملات روز سه‌شنبه از ۰٫۹۶ و نزدیکی انتهای بالای ناحیه تقاضای چهارساعته ۰٫۹۵۸۰-۰٫۹۵۶۸ و خط روند حمایتی چهارساعته رسم شده از کف ۰٫۹۱۸۷ جهش کرد و توانست مقاومت چهارساعته ۰٫۹۶۳۷ (حمایت فعلی) را بشکند. هدف صعودی بعدی در نمودار چهارساعته، نرخ رُند ۰٫۹۷ است.
بااین‌حال در نمودارهای بلندمدت، نمودار روزانه اخیراً از انتهای بالایی ناحیه عرضه روزانه ۰٫۹۶۶۶-۰٫۹۵۸۹ عبور کرده و به‌احتمال‌زیاد مسیر صعودی بازار تا نزدیکی مقاومت روزانه ۰٫۹۷۱۴ هموارشده است. در همین حال نمودار هفتگی همچنان وضعیت صعودی را نشان می‌دهد. طبق نمودار هفتگی به دلیل هموار بودن مسیر صعودی جفت ارز تا نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۰٫۹۷۴۴، می‌توان انتظار صعودی جفت ارز در معاملات این هفته را داشت.
استراتژی: با توجه به اینکه هر سه نمودار زمانی از ادامه حرکات صعودی حکایت دارند، بهتر است که به نرخ ۰٫۹۶۵۰ در نمودار چهارساعته توجه کرد. این سطح حمایت جفت ارز محسوب می‌شود. بااین‌حال اگر این حمایت شکسته شود، نمودار چهارساعته از سوی حمایت دیگری در ۰٫۹۶۳۷ تقویت خواهد شد. بازگشت صعودی جفت ارز از محدوده ۰٫۹۶۵۰-۰٫۹۶۳۷ می‌تواند نرخ برابری را به ۰٫۹۷، مقاومت روزانه ۰٫۹۷۱۴ و نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در ۰٫۹۷۴۴ برساند.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و فرانک سوئیس