دوشنبه 1 آذر 1400 – 14:14

عملکرد دلار آمریکا در برابر ارز های اصلی فارکس

بازار فارکس – دلار استرالیا، دلار نیوزیلند و یورو در برابر دلار آمریکا رشد کرده اند.

شاخص‌های آتی سهام آمریکا و بازار سهام اروپا وضعیت پایداری دارند. شاخص‌های آتی سهام S&P 500 و نزدک ۱۰۰ هرکدام ۰٫۴ درصد مثبت هستند.
بازار سهام آمریکا در نزدیکی اوج‌های تاریخی به سر می‌برد و از سایر بازارهای سهام جهانی پیش افتاده است. به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران به این باور رسیده‌اند که رشد سریع تورم همراه با روند بهبود اقتصادی ادامه خواهد یافت. بازار هنوز خروج بانک‌های مرکزی از سیاست‌های انبساطی پولی را فراموش نکرده است، اما رالی صعودی بازارهای سهام هم ادامه دارد. به طور خلاصه در حالی که فروشندگان نگران اوضاع هستند، اما خریداران برنده نهایی بوده‌اند.
رشد بازار سهام آمریکا در تضاد با وضعیت بازارهای اروپا و آسیاست. ادامه شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌ها باعث شده تا روند بهبود اقتصادی نسبت به بحران کرونا دوباره آسیب‌پذیر شود. در آسیا شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه MSCI به کف قیمتی یک‌هفته‌ای سقوط کرده است. در حالی که حرف و حدیث‌ها در رابطه با خروج سریع فدرال رزرو از سیاست‌های انبساطی پولی بیشتر شده، اما لحن بانک مرکزی چین تغییر کرده و به نظر می‌رسد که بانک مرکزی دومین اقتصاد بزرگ دنیا به سیاست‌های انبساطی ادامه خواهد داد.
در اروپا، شاخص سهام Stoxx 600 برای اولین بار در سه روز معاملاتی گذشته رشد کرده است. این هفته شاخص‌های PMI ناحیه یورو و آمریکا منتشر خواهند شد. همچنین نشست تعیین نرخ بهره بانک رزرو نیوزیلند هم روز چهارشنبه برگزار خواهد شد. در ادامه هفته، معامله گران به گزارش FOMC Minutes، PCE، GDP و شاخص مدعیان بیکاری آمریکا توجه خواهند کرد.