جمعه 12 آذر 1400 – 15:09

عملکرد دلار آمریکا در برابر ارز های اصلی فارکس

بازار فارکس – از ابتدای هفته تنها فرانک سوئیس در برابر دلار آمریکا تقویت شده است.

شاخص‌های سهام اروپا و آتی آمریکا نوسانی هستند. بازار منتظر گزارش‌های اشتغال آمریکاست. به همین دلیل بازیگران بزرگ فعلاً از ورود به بازار خودداری می‌کنند. داده‌های اشتغال آمریکا سرعت تغییرات سیاست‌های پولی فدرال رزرو را مشخص خواهند کرد.
شاخص‌های آتی سهام S&P 500 و نزدک ۱۰۰ نوسانی هستند و اندکی افت کرده‌اند. شاخص سهام Stoxx Europe 600 هم رشدهای اولیه امروز را از دست داده است. اما در آسیا اکثر شاخص‌های سهام محلی در محدوده مثبتی بسته شدند. در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا پایین آمده و تمام رشدهای دیروز را از دست داده است. به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران بازار اوراق قرضه به خروج سریع فدرال رزرو از سیاست‌های انبساطی پولی اعتقادی ندارند.
تحلیلگران بر این باورند که اگر ریسک سویه جدید کرونا پایین باشد، رشد بالای ۵۰۰ هزار واحدی شاخص NFP می‌تواند فدرال رزرو را برای خروج زودهنگام از سیاست‌های انبساطی پولی متقاعد کند. در این صورت شاید بازار سهام آمریکا سقوط کند، اما دلار و نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری رشد خواهند کرد. در بازار فارکس، پوند انگلستان تضعیف‌شده است. یکی از اعضای بانک مرکزی انگلستان نسبت به ریسک کرونای جدید هشدار داده و گفته که باید در اجرای سیاست‌های انقباضی پولی احتیاط کرد. به همین دلیل پوند و نرخ بازدهی اوراق قرضه دولت انگلستان سقوط کرده‌اند.