چهارشنبه 26 آبان 1400 – 10:47

قیمت بیت کوین به زیر ۶۰ هزار دلار سقوط کرده و به پایین‌ترین سطح در سه هفته اخیر رسیده است. بازار رمزارز ها با فشارهای فروش گسترده‌ای مواجه هستند. نگرانی‌ها از اعمال مالیات در آمریکا و همچنین سختگیری‌های دولت چین در بازار کریپتوکارنسی ها عامل اصلی جریانات ریسک گریزی در بازار است.
قیمت بزرگ‌ترین رمزارز دنیا (BTC) برای چهارمین روز متوالی سقوط کرده است. قیمت اتر هم به محدوده ۴۱۱۰ دلاری سقوط کرده که پایین‌ترین سطح قیمتی از ۲۸ اکتبر است. رمزارز های برتر بازار حداقل در هفت روز گذشته ۱۰ درصد سقوط کرده‌اند.
از دید استراتژیست تکنیکال Fundstrat، اصلاح جزئی در بازار رمزارز ها فرصت خوبی برای خرید ایجاد کرده و نسبت ریسک به ریوارد معاملات منطقی است. او انتظار دارد که قیمت بیت کوین بین محدوده ۵۷ تا ۵۹ هزار دلاری با حمایت مواجه شود. بازار رمزارز ها عملکرد خوبی در سال ۲۰۲۱ داشته است، اما نگرانی‌ها از دریافت مالیات در آمریکا بر بازار فشار می‌آورد. دولت بایدن برای تأمین مالی سرمایه‌گذاری‌ها در زیرساخت‌ها می‌خواهد از تراکنش‌های بالای ۱۰ هزار دلار رمزارز ها مالیات دریافت کند. چین هم به سختگیری‌ها در رابطه با صنعت کریپتوکارنسی ها ادامه می‌دهد.