در بازار فارکس چه خبر است؟ در صفحه اخبار فارکس وضعیت بازار های مالی و جریانات بزرگی که در بازار های مختلف به راه افتاده اند را بررسی می کنیم. تاثر بازار های سهام، ارز، رمزارز و کالا بر یکدیگر بررسی می شوند و روند های کوچک و بزرگی که کلیت بازار را تغییر می دهند را تحلیل و ارزیابی می کنیم تا آینده کوتاه برای خواننده شفاف شود.

در بازار فارکس چه خبر است؟ تمام اتفاقات مهم بازار در یک هفته اخیر!

اخبار فارکس – جمعه ۳۱ شهریور

شاخص‌های آتی سهام آمریکا مثبت هستند و شاخص‌های سهام آسیایی هم افت‌های اولیه را جبران کرده‌اند. امروز شاهد جریانات ریسک‌پذیری در بازارهای مالی هستیم و به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران مشکلی با بالا ماندن نرخ‌های بهره ندارند.

بورس سهام

شاخص‌های آتی سهام آمریکا بعد از سقوط ۱٫۶ درصدی شاخص S&P500 آمریکا مثبت شده‌اند. شاخص سهام نزدک ۱۰۰ هم ۱٫۸ درصد پایین آمد. شاخص‌های آتی سهام اروپا هم از بازگشایی منفی بازارهای محلی حکایت دارند.

در آسیا شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه افت‌های اولیه را جبران کرد. افت‌های اولیه شاخص‌های سهام ژاپن، استرالیا و کره جنوبی هم خنثی شد. شاخص سهام هنگ‌کنگ هم تا ۲٫۶ درصد بالا آمد.

بازار فارکس

شاخص دلار آمریکا وضعیت باثباتی دارد و ین ژاپن هم در واکنش به نشست بانک مرکزی ژاپن تضعیف شد. بانک مرکزی ژاپن تغییری در سیاست‌های پولی اعمال نکرد. بانک مرکزی ژاپن تأکید کرده که نرخ رشد تورم ژاپن سیر نزولی خواهد داشت و به همین دلیل به سیاست‌های انبساطی ادامه خواهد داد. این در حالی است که داده‌های تورمی اخیر ژاپن بهتر از پیش‌بینی‌ها بودند. به همین دلیل بخشی از بازار به پیش‌بینی بانک مرکزی ژاپن شک کرده است.

بازار اوراق قرضه

بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا تغییر قابل‌توجهی نکرده است. بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا به ۴٫۵ درصد رسیده که بالاترین سطح از سال ۲۰۰۷ تا به امروز است. رشد بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا بعد از انتشار داده‌های اشتغال آمریکا تشدید شده است. شاخص مدعیان بیکاری آمریکا بهتر از پیش‌بینی‌ها بود و از سیاست‌های انقباضی فدرال رزرو حمایت کرد.

اخبار فارکس

شاخص مدعیان بیکاری آمریکا که نشانگر میزان تقاضا برای استفاده از مزایای بیمه بیکاری است به پایین‌ترین سطح از ماه ژانویه رسیده است. این یعنی حال بازار کار آمریکا خوب است. روز چهارشنبه فدرال رزرو آمریکا تغییری در نرخ بهره اعمال نکرد. اما از یک مرحله دیگر افزایش نرخ بهره حرف زد و تأکید کرد که در سال ۲۰۲۴ نرخ بهره کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی کاهش خواهد یافت.

بازار کالا

قیمت نفت خام هنوز هم سیر صعودی دارد. روسیه صادرات سوخت و محصولات نفتی را متوقف خواهد کرد. بخش عرضه بازار نفت خام قیمت‌ها را تحت فشار قرار داده است.

اخبار فارکس عملکرد دلار در برابر ارز های اصلی 22 سپتامبر 1 اخبار فارکس دیدبان: اخبار فارکس
از ابتدای هفته تنها دلار کانادا و دلار نیوزیلند در برابر دلار آمریکا تقویت شده اند.

اخبار فارکس – پنجشنبه ۳۰ شهریور

شاخص‌های سهام آسیایی سقوط کردند و شاهد تقویت ارزش دلار آمریکا در بازار هستیم. فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره حرف زده است.

بورس سهام

شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه پایین آمده و در حال ثبت بزرگ‌ترین کاهش در یک ماه اخیر است. شاخص سهام هنگ‌کنگ بیش از ۲ درصد سقوط کرده و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم سیر نزولی دارند. دیروز بورس سهام آمریکا واکنش منفی به نشست فدرال رزرو آمریکا نشان داد.

بازار اوراق قرضه

بازدهی اوراق خزانه‌داری استرالیا و نیوزیلند بالا آمده و به بالاترین سطح در چند سال اخیر صعود کرده است. بازدهی اوراق خزانه‌داری دو ساله آمریکا که بیشترین حساسیت را نسبت به سیاست‌های پولی فدرال رزرو دارد، به بالاترین سطح از سال ۲۰۰۶ رسید!

واکنش مثبت دلار به نشست بانک مرکزی

دلار آمریکا به دلیل تقویت انتظارات نرخ بهره‌ای رشد کرده و در برابر رقبا بالا آمده است. در این میان، دلار آمریکا تنها در برابر ین ژاپن تغییر قابل‌توجهی نکرده بود. فدرال رزرو آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۳ نرخ بهره را یک بار دیگر افزایش خواهد داد و گزارش دات پلات هم نشان می‌دهد که کاهش نرخ بهره در سال‌های آینده کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی است. نشست دیروز فدرال رزرو هاوکیش یا متمایل به نرخ‌های بالاتر بود.

اخبار فارکس

امروز نشست بانک مرکزی انگلیس برگزار خواهد شد. بعد از کاهش غیر منتظره شاخص تورم انگلیس، شانس افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی هم پایین آمده است.

بازار کالا

رالی صعودی قیمت نفت خام در واکنش به کاهش کوچک ذخایر نفتی آمریکا متوقف شده است. به طوری که قیمت نفت خام سبک به زیر ۹۰ دلار بازگشته است.

اخبار فارکس عملکرد دلار در برابر ارز های اصلی 21 سپتامبر 2 اخبار فارکس دیدبان: اخبار فارکس
اکثر ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تضعیف شدند!

اخبار فارکس – چهارشنبه ۲۹ شهریور

پوند انگلیس در واکنش به داده‌های اقتصادی این کشور تضعیف شد. نرخ رشد تورم انگلیس بر خلاف پیش‌بینی‌ها کاهش یافته و نیاز به افزایش نرخ بهره انگلیس را از بین برده است. به همین دلیل شاهد تضعیف ارزش پوند انگلیس هستیم.

بازار فارکس

پوند انگلیس تا ۰٫۵ درصد در برابر دلار آمریکا تضعیف شده و به پایین‌ترین سطح از ماه مه رسیده است. سرمایه‌گذاران بر این باورند که بانک مرکزی انگلیس به پایان سیاست‌های انقباضی نزدیک شده و تنها یک مرحله دیگر نرخ بهره افزایش خواهد یافت.

بورس سهام

شاخص سهام FTSE250 انگلیس ۱٫۵ درصد بالا آمده و سهام شرکت‌های املاک و مستغلات و بخش درمانی در شاخص Stxoo600 اروپا بیشترین رشد را ثبت کردند. شاخص‌های آتی سهام آمریکا وضعیت باثباتی دارند.

اخبار فارکس

شاخص بهای مصرف کننده انگلیس یا CPI به اندازه ۶٫۷ درصد رشد داشته که پایین‌ترین سرعت رشد تورم در ۱۸ ماهه گذشته است. بازار انتظار رشد ۷ درصدی تورم را داشت. شانس افزایش نرخ بهره در نشست روز پنجشنبه هم پایین آمده است. پیش از انتشار داده‌های تورمی انگلیس، شانس افزایش نرخ بهره در نشست فردا ۹۰ درصد بود که به ۶۰ درصد کاهش یافت.

اخبار فارکس عملکرد دلار در برابر ارز های اصلی 20 سپتامبر 3 اخبار فارکس دیدبان: اخبار فارکس
دلار آمریکا روند مشخصی در برابر ارز های اصلی ندارد.

اخبار فارکس – سه شنبه ۲۸ شهریور

شاخص‌های سهام آسیایی به دلیل نگرانی از نتیجه نشست بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا سقوط کردند. تورم هنوز هم یک تهدید جدی برای اقتصادهای جهانی محسوب می‌شود. این یعنی بانک‌های مرکزی به سیاست کنترل تورم یا سیاست‌های انقباضی ادامه خواهند داد. در این میان رالی صعودی نفت خام داغ شده و قیمت نفت خام برنت به ۹۵ دلار رسیده است.

بورس سهام

شاخص سهام چین به دلیل نگرانی‌ها از آینده اقتصادی چین افت کرده است. بازار سهام ژاپن و استرالیا هم منفی هستند. با این حال با انتشار گزارش صورت جلسه بانک رزرو استرالیا، بازار سهام این کشور هم بخشی از افت‌های اولیه را جبران کرد. در این گزارش آمده که بانک مرکزی استرالیا در ادامه اجرای سیاست‌های انقباضی با چالش‌های جدی مواجه خواهد شد.
چهارشنبه نشست فدرال رزرو آمریکا، پنجشنبه نشست بانک مرکزی انگلیس و جمعه هم نشست بانک مرکزی ژاپن برگزار خواهد شد.

بورس کالا

قیمت نفت خام سبک و برنت برای چهارمین روز متوالی افزایش یافتند. قیمت نفت خام برنت برای اولین بار از ماه نوامبر به بالای ۹۵ دلار صعود کرد است. سهام شرکت‌های انرژی هم در واکنش به افزایش قیمت نفت خام بالا آمدند.

بازار فارکس

دلار آمریکا نسبت به دیروز تقویت شده و در برابر اکثر رقبا رشد کرده است. در این میان قیمت و بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا تغییر اندکی داشتند. یوان چین هم در برابر دلار آمریکا تضعیف شده است.

اخبار فارکس

از آنجایی که انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را ثابت نگه دارد، تمرکز اصلی بازار به گزارش دات پلات یا برآوردهای نرخ بهره‌ای اعضای فدرال رزرو آمریکا خواهد بود.

سؤالی که ذهن همه را به خود مشغول کرده این است که مقامات فدرال رزرو تا پایان سال ۲۰۲۳ نرخ بهره را یک بار دیگر افزایش خواهند داد یا خیر؟ گزارش دات پلات می‌تواند پیش‌بینی مقامات فدرال رزرو را نشان دهد. همچنین بایستی دید که فدرال رزرو در سال ۲۰۲۴ با چه سرعتی نرخ بهره را پایین خواهد آورد. در نشست ماه ژوئن، مقامات فدرال رزرو آمریکا پیش‌بینی می‌کردند که نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ به اندازه ۱ واحد درصد کاهش خواهد یافت.

اخبار فارکس عملکرد دلار در برابر ارز های اصلی 19 سپتامبر 4 اخبار فارکس دیدبان: اخبار فارکس
از ابتدای هفته تمامی ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تقویت شدند.

اخبار فارکس – دوشنبه ۲۷ شهریور

پیش از نشست تعیین نرخ بهره بانک‌های مرکزی آمریکا، انگلیس و ژاپن سرمایه‌گذاران از ریسک کردن خودداری می‌کنند. به همین دلیل شاهد جریانات ریسک گریزی در بازارهای سهام جهانی هستیم.

بورس سهام

اکثر شاخص‌های سهام آسیایی منفی هستند. سهام شرکت‌های فناوری بیشترین کاهش را دارند. روز جمعه سهام شرکت‌های Nvidia و Meta Platform بیش از ۳٫۵ درصد افت کردند. شاخص‌های آتی سهام اروپایی هم از بازگشایی منفی بازارهای محلی حکایت دارند. در این میان شاخص‌های آتی سهام آمریکا اندکی مثبت هستند.

در آسیا، شاخص سهام هنگ‌کنگ تا ۱٫۶ درصد پایین آمده و شاخص سهام چین هم به پایین‌ترین سطح سال ۲۰۲۳ سقوط کرده است. امروز بازار سهام ژاپن تعطیل است.

بازار کالا

امروز در کنفرانسی وزیر نفت عربستان در رابطه با چشم‌انداز بازار جهانی نفت خام صحبت خواهد کرد. معامله گران این سخنرانی را از نزدیک دنبال خواهند کرد. قیمت نفت خام برای سومین روز متوالی بالا آمده و قیمت نفت خام برنت هم به سمت ۹۵ دلار جهش کرده است. کاهش عرضه نفت خام توسط اوپک پلاس باعث بالا رفتن قیمت شده است. هفته گذشته هج فاندها پول زیادی را روی افزایش قیمت نفت خام سرمایه‌گذاری کردند.

بازار فارکس

امروز به دلیل تعطیلی بازارهای مالی ژاپن، اوراق خزانه‌داری آمریکا تا بازگشایی بازار انگلیس معامله نمی‌شوند. هفته گذشته شاهد جهش بازدهی اوراق خزانه‌داری بودیم. بازدهی اوراق خزانه‌داری ۲ ساله آمریکا به بالای ۵ درصد عبور کرد و دلار آمریکا هم در برابر تمامی ارزهای اصلی سقوط کرد.

انتظارات تورمی آمریکا

انتظارات تورمی آمریکا پایین آمده و به پایین‌ترین سطح در بیش از دو سال گذشته سقوط کرد است. مصرف‌کنندگان آمریکایی بیش از گذشته به آینده اقتصادی آمریکا خوش‌بین هستند. شاخص فعالیت کارخانجات ایالت نیویورک هم بر خلاف پیش‌بینی‌ها رشد کرده است.

مقاومت اقتصاد آمریکا در برابر نرخ‌های بهره بالاتر باعث خواهد شد تا فدرال رزرو آمریکا دوباره نرخ بهره را بالا ببرد و همچنین نرخ بهره را به مدت طولانی‌تری در نرخ‌های بهره بالاتر حفظ کند.

اخبار فارکس عملکرد دلار در برابر ارز های اصلی 18 سپتامبر 5 اخبار فارکس دیدبان: اخبار فارکس
در اولین روز کاری هفته تمامی ارز های اصلی در برابر دلار آمریکا تقویت شدند.