تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۰ آبان – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

روز جمعه پس از انتشار داده‌های تورمی آمریکا جفت ارز EURUSD ریزش شدیدی را تجربه کرد و تمام روز پنج‌شنبه خود را پس داد. در حال حاضر این جفت ارز حوالی ۱.۱۵۵۸ معامله می‌شود که نسبت به سقف قیمتی هفته گذشته یعنی محدوده ۱.۱۶۹۲ بسیار پایین‌تر است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ و۵۰ معامله می‌شود و اندیکاتور مکدی پایین‌تر از محدوده خنثی قرار گرفته است. بنابراین این جفت ارز احتمالا تا محدوده حمایتی ۱.۱۵۲۰ که پایین‌ترین سطح در ماه اخیر بوده است، افت خواهد کرد.

نمودار ۴ ساعته EURUSD
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت فارکس ۱ نوامبر/ ۱۰ آبان
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD به دلیل تقویت دلار، افت شدیدی را تجربه کرد. این جفت ارز به محدوده ۱.۳۶۸۰ رسید که پایین‌ترین سطح در ۲ هفته اخیر بود. این جفت ارز پایین‌تر از خط روند پایینی کانال افزایشی که به رنگ سبز مشخص شده، قرار گرفته است. همچنین قیمت پایین‌تر از میانگین‌های کوتاه مدت و بلند و همچنین حوالی محدوده فیبوناچی اصلاحی ۵۰% نوسان می‌کند. بنابراین پس از این بریک اوت نزولی رخ داده احتمالا حرکت نزولی ادامه خواهد داشت هر چند که جلسه بانک مرکزی آمریکا و انگلیس در این روند تاثیر بسیاری خواهند داشت.

نمودار ۴ ساعته GBPUSD
طلا XAUUSD

پس از انتشار داده‌های تورمی آمریکا، طلا افت شدیدی داشت و به محدوده ۱۷۷۳ رسید که پایین‌ترین سطح از ۱۶ اکتبر بود. در تایم فریم ۴ ساعته قیمت پایین‌تر از خط روند صعودی، پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ و سطح ۳۸.۲% فیبوناچی اصلاحی نوسان می‌کند. پیش‌بینی می‌شود طلا روند نزولی را ادامه دهد و هدف بعدی حمایت ۱۷۰۰ دلار باشد.

نمودار ۴ ساعته طلا

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.