تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۳ آبان – سشن اروپا
جفت ارز یورو پوند EURGBP

جفت ارز EURGBP پیش از جلسه بانک مرکزی انگلیس افت شدیدی را تجربه کرده و پایین‌تر از ۰.۸۴۷۵ قرار گرفته است. قیمت حوالی حمایت کلیدی ۰.۸۴۷۰ قرار گرفته که این محدوده همچنین خط گردن الگوی سر و شانه است. این جفت ارز بالاتر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ قرار دارد و به محدوده فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% نزدیک می‌شود. بنابراین پیش‌بینی می‌شود پس از جلسه بانک مرکزی انگلیس شاهد بازگشتی در این جفت ارز باشیم.

نمودار ۴ ساعته EURGBP
نفت برنت Brent

پس از انتشار ضعیف تغییرات هفتگی موجودی نفت خام آمریکا، قیمت نفت افت کرد اما در جلسه معاملاتی آسیا کمی بهبود یافت. موجودی نفت خام آمریکا ۳.۶ میلیون بشکه افزایش یافته بود که بیش‌تر از پیش‌بینی‌ها (۲.۲۵ میلیون بشکه) بود. قیمت نفت پایین‌تر از محدوده ۸۲.۷۵ قرار گرفت و به پایین‌ترین سطح از ۲۷ اکتبر رسید. قیمت همچنین پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ قرار دارد و اندیکاتور RSI روند نزولی در پیش گرفته است. پیش‌بینی می‌شود نفت فعلا افتی را تجربه کند.

نمودار ۴ ساعته نفت برنت
جفت ارز EURUSD

جفت ارز EURUSD پس از جلسه بانک مرکزی آمریکا افت شدیدی داشت و پایین‌تر از محدوده ۱.۱۵۹۰ معامله می‌شود. همچنان این جفت ارز حوالی رنج قیمتی روز سه‌شنبه و در راستای میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت معامله می‌شود. اندیکاتور ATR نیز افت کرده است که می‌تواند نشانه‌ای از افت نوسانات باشد. احتمالا پیش از انتشار داده‌های اشتغال آمریکا این جفت ارز همچنان در محدوده رنج باقی بماند.

نمودار ۴ ساعته EURUSD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.