تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۶ مهر – سشن اروپا

جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD پیش از انتشار داده‌های اشتغال آمریکا در روند سایدی به سر می‌برد. این جفت ارز حوالی ۱.۱۵۵۵ معامله می‌شود که کمی پایین‌تر از کف قیمتی هفته جاری است. همچنین قیمت حوالی باند میانی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود. این جفت ارز الگوی پرچم نزولی تشکیل داده و همچنین پایین‌تر از ابر ایچی موکو معامله می‌شود. احتمال می‌رود با انتشار گزارش NFP این جفت ارز بریک‌اوت نزولی داشته باشد.

نمودار ۴ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار آمریکا دلار کانادا USDCAD

در پی افزایش قیمت نفت جفت ارز USDCAD پیش از انتشار داده‌های اشتغال آمریکا به محدوده ۱.۲۵۵۰ رسید. این جفت ارز پایین‌تر از حمایت کلیدی ۱.۲۵۶۰ معامله می‌شود. قیمت همچنین پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ قرار گرفته است و اندیکاتورهای مکدی و RSI نیز ادامه روند نزولی را نشان می‌دهند. احتمالا این جفت ارز تا محدوده حمایتی مهم ۱.۲۵۰۰ افت خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته USDCAD
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

سرمایه گذاران پیش‌بینی می‌کردند بانک مرکزی انگلیس به سمت سیاست‌های پولی انقباضی حرکت می‌کند و جفت ارز GBPUSD به همین دلیل چند روزی روند صعودی داشت. قیمت به محدوده ۱.۳۶۴۲ رسیده بود که بالاترین سطح از ۲۷ سپتامبر بود. همچنین به نظر الگوی سر و شانه معکوسی تشکیل شده است و قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ نوسان می‌کند. بنابراین این جفت ارز احتمالا تا مقاومت کلیدی ۱.۳۷۰۰ رشد خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته GBPUSD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.