تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۸ آبان – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD در جلسه معاملاتی آسیا و در تایم فریم ۱ ساعته رشد خوبی داشت. با نگاه دقیق‌تر به این جفت ارز می‌توانیم تشکیل الگوی سر و شانه برعکس را ببینیم که معمولا سیگنال صعودی به ما می‌دهد. این جفت ارز بالاتر از محدوده فیبوناچی اصلاحی ۳۸.۲% و همچنین بالاتر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت قرار گرفته است. بنابراین انتظار می‌رود این جفت ارز تا محدوده مقاومتی ۱.۱۶۵۰ به حرکت صعودی خود ادامه دهد.

نمودار ۱ ساعته EURUSD
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت فارکس ۹ نوامبر/ ۱۸ آبان
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD رشد خوبی را تجربه کرد. این جفت ارز به محدوده ۱.۳۵۵۷ رسید که نسبت به کف قیمتی هفته گذشته یعنی محدوده ۱.۳۴۲۲ فاصله زیادی گرفته است. در تایم فریم ۳۰ دقیقه این جفت ارز بالاتر از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس و بالاتر از محدوده فیبوناچی اصلاحی ۳۸.۲% قرار گرفته است. همچنین الگوی پرچم سه ‌گوش صعودی تشکیل شده است. بنابراین احتمالا این جفت ارز تا محدوده مقاومتی ۱.۳۶۵۰ رشدی خواهد داشت.

نمودار ۳۰ دقیقه GBPUSD
طلا XAUUSD

با افزایش تقاضا برای طلا، این فلز گرانبها به محدوده ۱۸۲۶ دلار رسید. روند صعودی طلا با شکست مقاومت ۱۸۱۳ دلار شدت بیشتری گرفت. میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ نقش حمایتی برای روند صعودی ایفا می‌کنند و اندیکاتور مکدی نیز در حال رشد است. بنابراین احتمالا طلا تا محدوده کلیدی ۱۸۵۰ رشدی خواهد داشت.

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.