تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۹ آبان – سشن اروپا
طلا XAUUSD

طلا پیش از انتشار داده‌های تورمی آمریکا به محدوده ۱۸۳۰ دلار رسید. این فلز گرانبها از محدوده ۱۷۲۰ دلار رشد خوبی را تجربه کرده است. طلا تلاش می‌کند از محدوده مقاومتی مهم ۱۸۳۳ دلار عبور کند. جفت XAUUSD بالاتر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ قرار دارد در حالی که اندیکاتور RSI به محدوده اشباع خرید رسیده است. احتمالا این فلز گرانبها تا محدوده مقاومتی کلیدی ۱۹۰۰ دلار رشد خواهد کرد.

نمودار ۴ ساعته XAUUSD
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت فارکس ۱۰ نوامبر/ ۱۹ آبان
جفت ارز یورو دلار EURUSD

سرمایه گذاران در انتظار داده‌های تورمی آمریکا هستند و به همین دلیل جفت ارز EURUSD در محدوده کوچکی نوسان می‌کند. در حال حاضر این جفت ارز حوالی ۱.۱۵۸۷ معامله می‌شود. این جفت ارز الگو سر و شانه کوچکی تشکیل داده است و هم راستا با خط میانی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود. اندیکاتور مکدی و ATR تقریبا تغییر چندانی نداشتند. بنابراین انتظار می‌رود این جفت ارز تا انتشار داده تورمی آمریکا در محدوده رنج باقی بماند.

نمودار ۴ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار ین USDJPY

طی چند روز اخیر این جفت ارز تحت فشار شدیدی بوده و در حال حاضر بالاتر از محدوده ۱۱۲.۷۳ معامله می‌شود. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از اندیکاتور Envelope معامله می‌شد و پایین‌تر از محدوده حمایتی مهم ۱۱۳.۲۶ قرار گرفته بود. اندیکاتور RSI نیز در محدوده اشباع فروش قرار گرفته است. پیش‌بینی می‌شود این جفت ارز فعلا در محدوده رنج باقی بماند.

نمودار ۱ ساعته USDJPY

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.