تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۱ آبان – سشن اروپا

جفت ارز یورو دلار EURUSD

با افزایش نگرانی‌ها در مورد تورم جفت ارز EURUSD به پایین‌ترین سطح از ماه ژوئیه سال گذشته رسید. این جفت ارز حوالی ۱.۱۴۷۰ معامله می‌شود و از سقف قیمتی سال جاری یعنی محدوده ۱.۲۳۵۳ فاصله بسیار زیادی گرفته است. قیمت پایین‌تر از حمایت مهم ۱.۱۵۲۰، پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۵۰ و حوالی محدوده فیبوناچی اصلاحی ۵۰% معامله می‌شود. بنابراین پیش‌بینی می‌شود امروز نیز این جفت ارز افتی داشته باشد.

نمودار روزانه EURUSD
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت فارکس ۱۲ نوامبر/ ۲۱ آبان
جفت ارز دلار فرانک USDCHF

با رشد دلار، جفت ارز USDCHF نیز به محدوده ۰.۹۲۲۵ رسید. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز بالاتر از باند بالایی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود و اندیکاتور RSI به محدوده اشباع خرید رسیده است. قیمت بین سطوح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% و ۳۸.۲% معامله می‌شود. احتمالا این جفت ارز تا محدوده مقاومتی ۰.۹۳۰۰ رشد خواهد کرد.

نمودار روزانه USDCHF
جفت ارز دلار آمریکا دلار کانادا USDCAD

جفت ارز USDCAD به دلیل قدرت گرفتن دلار به بالاترین سطح از ۸ اکتبر امسال رسید. این جفت ارز روند صعودی خود را بالاتر از خط گردن الگوی سر و شانه معکوس، ادامه داد. اندیکاتور مکدی در این جفت ارز به بالاترین سطح از ماه سپتامبر امسال رسیده است. قیمت به محدوده فیبوناچی اصلاحی ۵۰% رسیده است. احتمال این جفت ارز در میان مدت رشد خود را ادامه خواهد داد.

نمودار ۴ ساعته USDCAD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.