تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۵ آبان – سشن اروپا
بیت کوین BTCUSD

بیت کوین کمی عقب نشینی کرد. در تایم فریم ۴ ساعته این رمزارز همچنان بالاتر از خط روند صعودی معامله می‌شود. به نظر الگوی مثلث جمع شونده صعودی تشکیل شده که معمولا نشانه‌ای برای نزول بازار است. این رمزارز حوالی میانگین متحرک ۲۵ معامله می‌شود. علاوه بر الگوی مثلث جمع شونده، بیت کوین الگوی سر و شانه‌ای نیز تشکیل داده است. احتمالا بیت کوین در کوتاه مدت افتی را تجربه خواهد کرد.

نمودار ۴ ساعته بیت کوین
جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD پس از این که جو بایدن بسته زیرساختی دو حزبی را امضا کرد با افتی مواجه شد. این جفت ارز پایین‌تر از محدوده ۱.۱۳۸۵ معامله می‌شود. قیمت حوالی باند پایینی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود. همچنین قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ و ۵۰ قرار گرفته و اندیکاتور مکدی همچنان به افت خود ادامه می‌دهد. این احتمال وجود دارد که در کوتاه مدت شاهد اصلاح قیمتی به سمت بالا باشیم.

نمودار ۴ ساعته EURUSD
طلا XAUUSD

با افزایش تقاضا برای طلا، این فلز گرانبها رشد کرد. در تایم فریم روزانه قیمت بالاتر از مقاومت ۱۸۳۵ قرار گرفته است. همچنین قیمت بالاتر از میانگین متحرک ۲۵ نوسان می‌کند و اندیکاتور RSI نیز رشد کرده است. بنابراین احتمال این که طلا بتواند به مقاومت ۱۹۰۰ دلار برسد وجود دارد.

نمودار روزانه طلا

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.