تکنیکال
 تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد):
بیت کوین دلار آمریکا BTCUSD

سرکوب‌های دولت چین منجر به افت بیشتر بیت کوین شد. این رمزارز بی توجه به ضعف دلار و کاهش بازده اوراق قرضه به افت خود ادامه می‌دهد. قیمت بیت کوین به ۳۲۳۱۵ رسید که پایین‌ترین محدوده از ۹ ژوئن (۱۹ خرداد) است. در تایم فریم ۴ ساعته بیت کوین پایین‌تر از محدوده فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% و همچنین میانگین‌های متحرک نمایی ۲۵ و ۵۰ قرار گرفته است. اندیکاتور RSI نیز در منقطه اشباع فروش قرار دارد. احتمالا این رمزارز تا محدوده حمایتی ۳۰ هزار دلار افت خواهد کرد.

جفت ارز یورو دلار آمریکا EURUSD

این جفت ارز امروز کمی از افت شدید هفته گذشته خود را جبران کرد. EURUSD به محدوده ۱.۱۸۹۳ رسید که کمی از کف هفته پیش (۱.۱۸۵۰) بالاتر است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از محدوده ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی و پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ۱۵ و ۲۵ قرار گرفته است. همچنین قیمت پایین‌تر از‌ ابر ایچیموکو (Ichimoku) نوسان می‌کند. احتمالا این جفت ارز در کوتاه مدت روند نزولی خود را ادامه خواهد داد.

جفت ارز پوند دلار آمریکا GBPUSD

این جفت ارز به محدوده ۱.۳۸۸۲ رسید که بالاترین محدوده از پنج‌شنبه هفته پیش است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت به محدوده ۶۱.۸% فیبوناچی اصلاحی رسیده و پایین‌تر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت قرار دارد. اندیکاتور RSI بالاتر از منقطه اشباع ۳۰ قرار داد. مانند جفت ارز EURUSD احتمالا این جفت ارز روند نزولی را ادامه خواهد داد.

منبع: fxstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.