تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۴ آذر – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

طی چند هفته اخیر جفت ارز EURUSD در روند نزولی قوی قرار داشته است. در حال حاضر این جفت ارز حوالی ۱.۱۱۹۰ معامله می‌شود که پایین‌ترین سطح از ژوئن سال گذشته است. این جفت ارز پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ معامله می‌شود. در همین حین اندیکاتور ADX به محدوده ۴۵ رسیده که این سیگنال را می‌دهد که روند نزولی همچنان قوی است. اندیکاتور RSI و Stochastic نیز به محدوده اشباع فروش رسیده است. بنابراین احتمالا فشار فروش همچنان ادامه خواهد داشت.

جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD الگوی پرچم نزولی را به سمت پایین بریک اوت کرد. فشار فروش در این جفت ارز همچنان ادامه داشته و قیمت پایین‌تر از حمایت کلیدی ۱.۳۳۵۴ قرار گرفته است. قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۵ قرار گرفته و اندیکاتور مکدی به محدوده خنثی و اندیکاتور RSI به منطقه اشباع فروش رسیده است. بنابراین احتمالا این جفت ارز روند نزولی را احتمالا ادامه خواهد داد.

شاخص داو جونز US30

شاخص Dow Jones پس از داده‌های قوی آمریکا افت کرد. در حال حاضر این شاخص بالاتر از حمایت کلیدی ۳۵۶۹۰ معامله می‌شود. با این حال قیمت همچنان بالاتر از خط روند صعودی و میانگین متحرک ۵۰ معامله می‌شود. اندیکاتور RSI نیز در حال کاهش است. با توجه به تعطیلی آمریکا در روز جاری احتمالا این شاخص نوسانات کمی خواهد داشت.

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.