تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۷ آبان – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

پس از چند روز روند ساید، جفت ارز EURUSD در واکنش به تصمیمات بانک مرکزی اروپا بالاخره روند قوی خود را آغاز کرد. این جفت ارز به سقف ۱.۱۶۹۲ رسید که نسبت به کف قیمتی این هفته یعنی محدوده ۱.۱۵۸۲ بسیار بالاتر است. در تایم فریم ۱ ساعته این جفت ارز حوالی باند بالایی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود. همچنین قیمت بالاتر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت قرار گرفته است و اندیکاتور مکدی رشد خوبی کرده است. بنابراین این جفت ارز احتمالا پیش انتشار داده‌های تورمی ناحیه یورو به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

نمودار ۱ ساعته EURUSD
جفت ارز دلار فرانک USDCHF

پس از انتشار ضعیف داده GDP آمریکا این جفت ارز سقوط کرد و به محدوده ۰.۹۱۱۵ رسید که پایین‌ترین سطح از ۱ سپتامبر بود. این جفت ارز در اوایل ماه به سقف ۰.۹۳۶۷ رسیده بود، اما سپس با ریزش شدیدی مواجه شده است. در تایم فریم ۴ ساعته این جفت ارز پایین‌تر از حمایت کلیدی ۰.۹۱۵۰ قرار گرفته است. قیمت پایین‌تر از ابر ایچی موکو قرار دارد و اندیکاتور RSI در منطقه اشباع فروش قرار گرفته است. بنابراین این جفت ارز همچنان روند نزولی را ادامه خواهد داد. حمایت مهم بعدی محدوده ۰.۹۰۵۰ است.

نمودار ۴ ساعته USDHCF
شاخص داو جونز Dow Jones

گزارشات خوب درآمدزایی شرکت‌ها به رشد شاخص داو جونز کمک کرد. در تایم فریم ۱ روزه این شاخص بالاتر از میانگین‌های متحرک است. اوسیلاتورها برای این شاخص در محدوده خنثی قرار گرفتند. بنابراین می‌توان انتظار داشت این شاخص در میان مدت روند صعودی را ادامه دهد.

نمودار روزانه شاخص داو جونز

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.