تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۷ مهر – سشن اروپا

جفت ارز یورو دلار EURUSD

طی چند هفته اخیر جفت ارز EURUSD در روند نزولی قوی قرار داشته است. این جفت ارز از سقف قیمتی ۱.۹۰۵ به کف قیمتی ۱.۱۶۷۰ رسیده است. در تایم فریم ۴ ساعته الگوی کانال کاهشی تشکیل شده و قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک ۲۵ و ۱۵ معامله می‌شود. اندیکاتور مکدی پایین‌تر از منطقه خنثی قرار دارد و اندیکاتور RSI حوالی محدوده ۴۰ است. این جفت ارز به حمایت کلیدی ۱.۱۶۶۲ نزدیک می‌شود. احتمالا قیمت روند نزولی را ادامه خواهد داد و هدف بعدی قیمت محدوده ۱.۱۶۰ خواهد بود.

نمودار ۴ ساعته EURUSD
شاخص نزدک ۱۰۰

با ادامه فشار فروش در سهام حوزه تکنولوژی این شاخص نیز افت شدیدی داشت. شاخص نزدک به محدوده ۱۴۴۷۰ رسیده که نسبت به کف قیمتی هفته گذشته یعنی محدوده ۱۴۸۱۵ کمی پایین‌تر است. در تایم فریم ۴ ساعته قیمت پایین‌تر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت معامله می‌شود. قیمت همچنین پایین‌تر از خط روند پایینی الگوی پرچم نزولی نوسان می‌کند و اندیکاتور مکدی به پایین‌ترین سطح از ۲۰ سپتامبر رسیده است. احتمالا این شاخص تا حمایت بعدی یعنی محدوده ۱۴۵۰۰ افت خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته شاخص نزدک ۱۰۰
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

افزایش بازده اوراق خزانه داری آمریکا و بحران انرژی در انگلیس منجر به افت شدید جفت ارز GBPUSD شده است. این جفت ارز به محدوده ۱.۳۵۲۰ رسیده که پایین‌ترین سطح در ۷ ماه اخیر است. قیمت پایین‌تر از حمایت کلیدی ۱.۳۶۰۰ معامله می‌شود و اندیکاتور RSI به منطقه اشباع فروش رسیده است. اندیکاتور مکدی همچنین پایین‌تر از منطقه خنثی قرار دارد. احتمالا در کوتاه مدت روند نزولی این جفت ارز ادامه خواهد داشت.

نمودار ۴ ساعته GBPUSD

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.