تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۸ فوریه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۸ فوریه: تحلیل اخبار و داده های روز و تاثیر آنها بر بازارهای فارکس و بورس جهانی

  • دلار در انتظار انتشار داده‌های آمریکا
  • خوش‌بینی بانک مرکزی آمریکا
  • رشد رمزارزها

بعد از انتشار داده‌های خوب خرده فروشی آمریکا، دلار رشد خوبی داشت. در حال حاضر دلار در انتظار داده‌ مدعیان بیمه بیکاری و اخبار بسته محرک مالی است. صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا نشان از خوش‌بینی در مورد رشد اقتصاد و نبود نگرانی برای افزایش تورم می‌داد. بیت‌کوین و اتریوم سقف‌های جدیدی زدند اما در طرف دیگر طلا با افتی مواجه شد.

داده خرده فروشی آمریکا (Retail Sales) برای ماه ژانویه بسیار بهتر از پیش‌بینی‌ها (پیش‌بینی‌ها ۱.۱% و عدد واقعی ۵.۳%) اعلام شد. کاهش آمار مبتلایان و چک‌های محرک اخیر را می‌توان از جمله دلایل برای رشد این آمار دانست. اوراق قرضه با فشار فروش همراه شدند و دلار رشد کرد. بازار سهام در واکنش به این خبر که احتمال تصویب بسته محرک مالی بزرگ، کم است با افتی مواجه شد.

با این حال جو بایدن در تلاش است تا بتواند بسته محرک ۱.۹ تریلیون دلاری را تصویب کند. اظهارات جو منشن (Joe Manchin)، که به عنوان محافظه‌کارترین دموکرات شناخته می‌شود، در کانون توجهات است. دموکرات‌ها برتری نسبی در مجلس سنا دارند به همین دلیل هر نوع اختلافی که در مورد بسته محرک پیش بیاید می‌تواند تصویب بسته را دچار مشکل کند.

به نظر می‌رسد در صورتجلسه بانک مرکزی آمریکا نگرانی‌ها نسبت به ریسک‌های مالی بیشتز از قبل شده است. در طرف دیگر به نظر نمی‌رسد مقامات بانک مرکزی آمریکا نگرانی نسبت به افزایش تورم داشته باشند. آمار مدعیان بیمه بیکاری (Jobless Claims) هفتگی امروز منتشر می‌شود. پیش‌بینی می‌شود مدعیان بیمه بیکاری نسبت به هفته پیش (که ۷۹۳ هزار نفر اعلام شد) این هفته نیز کمی افت را نشان دهد.

به دلیل سردی هوا در تگزاس و دیگر مناطق آمریکا خروجی نفت آمریکا ۴۰% کاهش یافته و همین امر موجب شده نفت WTI به رشد خود ادامه دهد. ایالت تگزاس صادرات سوخت و گاز را فعلا ممنوع کرده است.

بیت‌کوین به رشد خود ادامه می‌دهد و بالای ۵۲ هزار دلار قرار گرفته است. اتریوم نیز سقف جدیدی تشکیل داده و بالای ۱۹۰۰ دلار معامله می‌شود.

واکسن: شرکت‌های PfizerBionTech اعلام کردند که واکسن این شرکت‌ها اثرگذاری کمی بر گونه کشف شده ویروس در آفریقای جنوبی دارد. از طرف دیگر، مطالعات جدید نشان می‌دهند که تزریق تنها یک دوز از واکسن این شرکت‌ها بعد از گذشت ۲ هفته می‌تواند اثرگذاری ۹۳% داشته باشد.

استرالیا در ماه ژانویه ۲۹۱۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است. آمار بیکاری در این کشور ۶.۴% اعلام شد که نسبت به پیش‌بینی (۶.۵%) عدد بهتری است.

آمار مبتلایان در انگلیس افت شدیدی داشته است. همین امر موجب شده فشارها بر بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، برای کاهش محدودیت‌ها بیشتر شود. جفت ارز GBPUSD پایین‌تر از ۱.۲۸۵۰ معامله می‌شود.

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

برای یادگیری معامله بر اساس تحلیل سنتیمنت و اخبار به مطالب زیر مراجعه کنید: