مدت زمان مطالعه: ۴ دقیقه – تاریخ ۳ آذر (۲۴ نوامبر)

  • افت داده‌های آمریکا
  • صورتجلسه FOMC در کانون توجهات

دلار در بین دیگر رقیبان همچنان مقاوم باقی ماند چرا که بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا همچنان بالاتر از محدوده ۱.۶% نوسان می‌کند. سرمایه گذاران پیش‌ از تعطیلات روز شکرگزاری داده‌های شاخص فضای کسب و کار آلمان و داده‌های آمریکا از جمله شاخص سفارشات کالاهای بادوام، شاخص هزینه‌های مصرف شخصی (PCE)، تولید ناخالص داخلی (GDP) فصل سوم، آمار هفتگی مدعیان بیکاری و صورتجلسه آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا را زیر نظر دارند.

شاخص دلار حوالی محدوده ۹۶.۵۰ در محدوده کوچکی نوسان می‌کند. روز سه‌شنبه بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا به محدوده حیاتی ۱.۷% نزدیک شد اما پیش از جلسه معاملاتی آسیا کمی عقب نشینی کرد. سرمایه گذاران داده‌ تورمی PCE را که می‌تواند بر شرط بندی‌ها افزایش نرخ بهره آمریکا و بازده اوراق تاثیر بگذارد، زیر نظر دارند. احتمالا در صورتجلسه آخرین نشست بانک مرکزی آمریکا شاهد شگفتی در زمینه تورم و چشم انداز سیاسی نخواهیم بود چرا که این جلسه پیش از انتشار شاخص CPI ماه اکتبر برگزار شده است.

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل تکنیکال فارکس ۲۴ نوامبر/ ۳ آذر

جفت ارز EURUSD در واکنش به انتشار خوب داه‌هی PMI ناحیه یورو و آلمان به سمت محدوده ۱.۱۳۰۰ حرکت کرد اما مجددا به محدوده ۱.۲۵۰ بازگشت. این جفت ارز حوالی کف سال ۲۰۲۱ معامله می‌شود.

جفت ارز GBPUSD پایین‌تر از محدوده ۱.۳۴۰ معامله می‌شود. سفکوویچ از اتحادیه اروپا عنوان کرد مذاکرات پسابرگزیت می‌تواند تا سال آینده ادامه داشته باشد.

جفت ارز NZDUSD در جلسه معاملاتی آسیا تحت فشار نزولی شدیدی قرار گرفت و به محدوده ۰.۶۹۰۰ رسید. بانک مرکزی نیوزیلند (RBNZ) طبق انتظارات نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد افزایش داد و نرخ بهره این بانک به ۰.۷۵% رسید. در مورد چشم انداز سیاسی اور، رئیس بانک مرکزی نیوزیلند، عنوان کرد این بانک اقدامات محافظه گرایانه‌ای اتخاذ خواهد کرد و اضافه کرد این بانک می‌تواند در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره صبور باشد.

جفت ارز USDJPY بالاتر از محدوده ۱۱۵ قرار گرفت و در حال حاضر در فضای کوچکی نوسان می‌کند.

طلا پس از بازگشتن به زیر محدوده ۱۸۰۰ دلار، با فشار فروش سنگینی مواجه شد. XAUUSD کمی بهبود یافت و در حال حاضر در محدوده ۱۷۹۰ معامله می‌شود.

رمزارزها: بیت کوین همچنان پایین‌تر از محدوده ۶۰ هزار دلار معامله می‌شود. دولت هند اعلام کرد که در مورد نظارت بر رمزارزها تصمیم خواهد گرفت. اتریوم در محدوده کوچکی بالاتر از ۴ هزار دلار معامله می‌شود.

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.