سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ – ۹:۳۸

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز

امروز اکثر شاخص‌های سهام آسیایی مثبت هستند و ارزش یوان چین هم تقویت شده است. ظاهراً اولین دیدار مجازی روسای جمهور آمریکا و چین تأثیر خوبی بر بازار داشته است. در بازار اوراق قرضه، نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری کاهش یافته است.
شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه MSCI برای چهارمین روز متوالی رشد کرده، اما شاخص‌های آتی سهام آمریکا و اروپا نوسانی هستند. دیشب بازار سهام آمریکا هم عملکرد مبهمی داشت. در آسیا بازار سهام هنگ‌کنگ بیشترین رشد را داشته است. روسای جمهور آمریکا و چین بر نیاز به همکاری‌های بیشتر تأکید کرده‌اند و هر دو طرف خواستار تثبیت روابط میان دو کشور شده‌اند. یوان چین در واکنش به کاهش تنش‌ها میان آمریکا و چین تقویت شده و به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۸ رسیده است.
در بازار فارکس، دلار آمریکا اندکی تضعیف شده است. نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ۱۰ ساله آمریکا هم در اطراف ۱٫۶۰ درصد نوسان می‌کند. دیشب در معاملات بازار آمریکا خوش‌بینی‌ها به افزایش سریع نرخ بهره فدرال رزرو باعث بالا رفتن نرخ بازدهی اوراق شده بود. بازار انتظار دارد که فدرال رزرو برای مبارزه با فشارهای تورمی نرخ بهره را زودتر از پیش‌بینی‌های قبل بالا ببرد. در واقع عملکرد خوب شاخص تولیدی ایالت نیویورک از انتظارات نرخ بهره‌ای حمایت کرده است.
بازار همچنان در حال ارزیابی چشم‌انداز تورم و نرخ بهره آمریکاست. رئیس قبلی فدرال رزرو نیویورک (Dudley) و همچنین رئیس قبلی فدرال رزرو ریچموند (Lacker) بر این باورند که فدرال رزرو می‌تواند سرعت خروج از سیاست‌های انبساطی پولی را بالا ببرد. رئیس بانک مرکزی انگلستان (Bailey) هم از وضعیت فعلی تورم راضی نیست. امروز تمرکز اصلی بازار به شاخص خرده فروشی آمریکا خواهد بود. این گزارش می‌تواند تصویر واضحی از اقتصاد آمریکا به نمایش بگذارد.