جمعه 12 آذر 1400 – 9:47

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز

اکثر شاخص‌های سهام آسیایی رشد کرده‌اند و بازار اوراق قرضه آمریکا وضعیت باثباتی دارد. همه منتظر گزارش‌های اشتغال آمریکا هستند. عملکرد بازار کار آمریکا می‌تواند سرعت تغییرات سیاست‌های پولی فدرال رزرو را مشخص کند. رشد سریع بازار کار می‌تواند به معنی خروج سریع و زودهنگام فدرال رزرو از سیاست‌های انبساطی پولی باشد.
شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه MSCI برای سومین روز متوالی رشد کرده است. بازار سهام ژاپن بیشترین رشد را داشته است. شاخص‌های آتی سهام اروپا هم مثبت هستند، اما شاخص‌های آتی سهام آمریکا روند مشخصی ندارند. دیروز سرمایه‌گذاران از قیمت‌های پایین‌تر وارد بازار شدند و شاخص سهام S&P 500 آمریکا را بالا کشیدند. جهش دیشب بازار سهام آمریکا نشان می‌دهد که نگرانی‌ها از شیوع سویه جدید کرونا کاهش یافته است.
نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا در معاملات دیشب افزایش یافت و تا به این جای کار توانسته بخش عمده‌ای از این رشدها را حفظ کند. مقامات فدرال رزرو آمریکا با خروج سریع از سیاست‌های انبساطی پولی جهت مقابله با فشارهای تورمی آماده هستند. با این حال دلار آمریکا واکنش جدی نشان نداده است. در بازار نفت خام هم قیمت‌ها افزایش یافته‌اند. اوپک پلاس تصمیم گرفته که سطح عرضه نفت خام را افزایش دهد، اما در عین حال گفته که به دلیل چشم‌انداز مبهم بازار آماده است تا در صورت نیاز این سیاست را تغییر دهد.
نوسانات بازارهای مالی تشدید شده است. تغییر چشم‌انداز سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا و نگرانی‌ها از پیامدهای اقتصادی کرونا عامل اصلی نوسانات شدید بازار بوده‌اند. در حال حاضر سرمایه‌گذاران امیدوارند که واکسن‌های فعلی توانایی مقابله با سویه جدید کرونا را داشته باشند. شیوع کرونای امیکرون در سرتاسر دنیا ادامه دارد.
در تقویم اقتصادی فارکس، دیروز شاخص مدعیان بیکاری آمریکا منتشر شد. این شاخص نشانگر متقاضیان استفاده از مزایای بیمه بیکاری است و همچنان در سطوح پایینی قرار دارد. این خبر خوبی برای بازار کار آمریکاست. امروز گزارش کامل اشتغال آمریکا منتشر خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود که داده‌های اقتصادی امروز آمریکا بر انتظارات نرخ بهره‌ای بازار و فدرال رزرو تأثیر بگذارند. بازار برای رشد خوب بازار کار آمریکا آماده می‌شود.