پنجشنبه 11 آذر 1400 – 9:36

تقویم اقتصادی بازار فارکس ایران بورس آنلاین

اخبار فارکس و تقویم اقتصادی روز

شاخص‌های سهام آسیایی وضعیت باثباتی دارند و شاخص‌های آتی سهام آمریکا هم رشد کرده‌اند. این در حالی است که دیشب بورس سهام نیویورک عملکرد ضعیفی داشت. سرمایه‌گذاران هنوز نمی‌دانند که ریسک سویه جدید کرونا تا چه حد جدی است؟
شاخص سهام آسیا و اقیانوسیه MSCI نوسانی است. سازمان بهداشت جهانی گفته که احتمالاً افراد واکسینه شده ایمنی لازم در برابر سویه جدید را دارند. یکی از مقامات ارشد بهداشت استرالیا هم گفته که هنوز نشانه‌ای از مرگبار بودن سویه جدید در مقایسه با سویه‌های قبلی وجود ندارد. دیروز اولین مورد مبتلا به ویروس امیکرون در آمریکا کشف شد.
دیروز رئیس فدرال رزرو آمریکا سخنرانی داشت و دوباره تأکید کرد که مقامات باید برای خروج سریع از سیاست‌های انبساطی پولی و مقابله با رشد سریع تورم آماده شوند. اخبار کرونا و خروج فدرال رزرو از سیاست‌های انبساطی پولی بر بازارهای سهام آمریکا آسیب وارد کرده بودند. اما به نظر می‌رسد که در بازارهای آسیایی وضعیت نسبتاً آرام است. سرمایه‌گذاران برای نوسانات شدید در ماه دسامبر آماده می‌شوند.
امروز نشست اوپک پلاس برگزار خواهد شد. قیمت نفت خام افزایش یافته است. امروز در رابطه با سیاست‌های تولید نفت خام بحث خواهد شد. در بازار رمزارز ها هنوز روند مشخصی دیده نمی‌شود و اکثر رمزارز های اصلی بازار در دامنه محدودی نوسان می‌کنند. قیمت بیت کوین هم به زیر ۵۷ هزار دلار بازگشته است.