جمعه 28 خرداد 1395 – 10:06

در معاملات اخیر، دلار استرالیا به ناحیه تقاضای چهارساعته در ۰٫۷۳۴۸-۰٫۷۳۳۰ نفوذ کرد و توانست قبل از برگشت به اوج قیمتی ۰٫۷۳۷۹، به حمایت چهارساعته ۰٫۷۲۹۹ برسد.
با نگاه به تایم فریم های بالاتر، شاهد شک و تردید سرمایه گذاران در نمودار هفتگی هستیم. AUD/USD در حال حاضر کندل قیمتی دوجی بین عرضه هفتگی ۰٫۷۴۳۸-۰٫۷۳۱۵ ایجاد کرده، که حکایت از شک و تردید معامله گران دارد. شکست این ناحیه می تواند مسیر صعودی جفت ارز را تا مقاومت هفتگی ۰٫۷۶۰۴ هموار کند، در حالیکه شکست نزولی می تواند دلار استرالیا را به خط صعودی رسم شده از کف قیمتی ۰٫۶۸۲۷ برساند. در نمودار روزانه، نرخ برابری بین عرضه روزانه در ۰٫۷۵۱۷-۰٫۷۴۵۱ و خط صعودی رسم شده از کف قیمتی ۰٫۷۲۲۶ در حال نوسان است.
استراتژی: با توجه به اینکه جفت ارز در ناحیه عرضه هفتگی قرار دارد، معامله فروش از محدوده ۰٫۷۴ می تواند منطقی باشد، چونکه این نرخ با مقاومت کلیدی چهارساعته در ۰٫۷۴۱۰ و مقاومت فیبوناچی ۵۰٫۰ درصدی چهارساعته در ۰٫۷۳۹۳ (دایره سبز) هم انطباق دارد. با این حال، از آن جایی که وضعیت نمودار هفتگی نامشخص است و سرمایه گذاران با شک و تردید به بازار نگاه می کنند، توصیه می شود که بدون سیگنال یابی در تایم فریم های پایین تر از این محدوده فروش، وارد بازار نشوید. علاوه بر این، باید به یاد داشت که حرکات قیمتی روزانه می توانند به سمت ناحیه عرضه روزانه اشاره شده حرکت کنند و در نتیجه موجب شکست جَعلی ناحیه فروش چهارساعته پیشنهادی شوند، به همین دلیل حتما با سیگنال یابی از تایم فریم های پایین تر وارد بازار شوید.
معامله فروش: ۰٫۷۴۱۰-۰٫۷۳۹۳ – حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا - 17 ژوئن

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۱۷ ژوئن