جمعه 31 فروردین 1397 – 9:59

دیروز بعد از برخورد EURUSD به ۱٫۲۴ دلار، ناحیه تقاضای چهارساعته ۱٫۲۳۳۹-۱٫۲۳۲۴ فعال شد. رشد نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا از دلار حمایت کرده و باعث شده تا نمودار چهارساعته بین ۱٫۲۴ دلار و ناحیه تقاضای اشاره‌شده باقی بماند.
به دنبال دو کندل روزانه دوجی که نشانگر تردید سرمایه‌گذاران نسبت به آینده بازار است، EURUSD توانست کندل پوششی و نزولی روزانه‌ای را در معاملات دیروز ثبت کند. ادامه فشارهای فروش از این محدوده باعث شده تا ناحیه حمایت روزانه ۱٫۲۲۴۶-۱٫۲۱۶۴ به هدف بعدی بازار تبدیل شود. این ناحیه از اواخر ماه ژانویه مانع از سقوط جفت ارز شده و توانست حرکات نزولی شروع‌شده از ناحیه عرضه هفتگی ۱٫۲۵۶۹-۱٫۲۲۸۷ را محدود کند.
استراتژی: به‌احتمال‌زیاد خریداران کوتاه‌مدت به دنبال ورود به معامله خرید از ناحیه تقاضای چهارساعته فعلی هستند. بایستی در انتخاب حد ضرر در این محدوده احتیاط کرد. درست زیر این ناحیه تقاضا، نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۱٫۲۳۲۰ قرارگرفته است. به همین دلیل احتمال شکست جعلی ناحیه تقاضای چهارساعته وجود دارد. علاوه بر این، نباید فراموش کرد که الگوی پوششی نزولی روزانه می‌تواند حرکات قیمتی امروز را تحت تأثیر قرار دهد و جفت ارز را به زیر ۱٫۲۳۲۰ برساند.
شکست جعلی نرخ بازگشایی ماه آوریل و تشکیل پین بار صعودی چهارساعته می‌تواند برای ورود به معامله خرید کافی باشد. در این صورت حد سود اول جفت ارز نرخ ۱٫۲۴ دلار خواهد بود. بااین‌حال توصیه می‌شود که حتماً در صورت ورود به معامله خرید بااحتیاط عمل کنید.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته یورو و دلار آمریکا