جمعه 26 آذر 1395 – 9:38

در اوایل معاملات دیروز، خریداران وارد بازار شدند و جفت ارز USD/CAD را با عبور دادن از ۱٫۳۳، ناحیه عرضه چهارساعته در ۱٫۳۳۳۴-۱٫۳۳۱۷ و همچنین مقاومت چهارساعته در ۱٫۳۳۵۰ به بالای ۱٫۳۴ رساندند. انتظارات نرخ بهره‌ای بازار، منجر به رشد ارزش دلار آمریکا شده است. اخیراً محدوده ۱٫۳۴ شکسته شد و جفت ارز به نزدیکی نرخ بازگشایی ماه‌های نوامبر و دسامبر در ۱٫۳۴۲۵-۱٫۳۴۱۹ رسید.
همان‌طور که ملاحظه می‌شود، خریداران نتوانستند از موقعیت جفت ارز در بالای ۱٫۳۴ محافظت کنند و درنتیجه جفت ارز به سمت پایین برگشت و روز را در نزدیکی ناحیه عرضه چهارساعته شکسته شده اخیر در ۱٫۳۳۳۴-۱٫۳۳۱۷ به پایان رساند (ناحیه تقاضای فعلی بازار). از دید تکنیکال، فروش گسترده اخیر نباید خیلی تعجب‌آور باشد. نرخ‌های بازگشایی ماهانه، سطوح بسیار مهمی برای بازار هستند و طبق تجربه، در اکثر مواقع، موقعیت خود را حفظ می‌کنند. اما وقتی‌که نرخ ماهانه با مقاومت هفتگی ۱٫۳۳۸۱ و مقاومت روزانه ۱٫۳۴۱۴ همراه می‌شود، فروش گسترده بازار هم بسیار محتمل است.
استراتژی: خرید از ناحیه تقاضای چهارساعته فعلی بسیار ریسکی است. چنین معامله‌ای در تضاد با فروشندگان هفتگی و روزانه خواهد بود. از طرفی، معامله فروش هم تا وقتی‌که نرخ ۱٫۳۳ به‌طور قطعی نشکسته، گزینه مناسبی نیست. حتی با شکست این محدوده، به دلیل قرار گرفتن حمایت روزانه در ۱٫۳۲۸۷، ورود به معامله فروش هم با ریسک زیادی مواجه خواهد بود. درنتیجه بهتر است که امروز از معامله جفت ارز خودداری کرد.

.

نمودار هفتگی، رزوانه و چهارساعته دلار آمریکا و دلار کانادا – ۱۶ دسامبر