یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 – 14:26

هفته گذشته با رشد دلار آمریکا، شاهد کاهش قیمت طلا از انتهای بالای الگوی پرچم هفتگی بودیم، الگویی که از اوج قیمتی ۱۳۶۶ دلار رسم شده و الگوی قوی هم محسوب می‌شود. ادامه فشارهای فروش از این محدوده می‌تواند قیمت طلا را تا خط روند حمایت بلند هفتگی رسم شده از کف ۱۱۲۲٫۸ دلار برساند. در نمودار روزانه هم طلا بیش از یک ماه است که در کانال صعودی در حال معامله است. هفته گذشته هم نمودار روزانه با تشکیل کندل نزولی نسبتاً کاملی به کار خود پایان داد. این کندل درست در بالای حمایت روزانه قرارگرفته است. درصورتی‌که حمایت کانال صعودی روزانه نتوانند موقعیت خود را حفظ کند، طلا به کف قیمتی روز ۶ آوریل در ۱۳۱۹٫۸ دلار و حمایت روزانه ۱۳۰۸٫۴ دلار خواهد رسید.
در نمودار چهارساعته، روز پنجشنبه قیمت طلا بدون اینکه به مقاومت ۱۳۵۶٫۸ دلاری برسد، سقوط کرد. باوجوداینکه نرخ بازگشایی ماه فوریه در ۱۳۴۵٫۱ دلار سعی کرد تا موقعیت خود را حفظ کند، اما درنهایت شکست و جفت ارز هفته را با برخورد به انتهای بالایی ناحیه تقاضای چهارساعته در ۱۳۳۴٫۴-۱۳۳۰٫۹ دلار به پایان رساند.
استراتژی: درحالی‌که شاید معامله گران کوتاه‌مدت به ناحیه تقاضای چهارساعته فعلی تمرکز کرده‌اند، اما احتمالاً شاهد شکست جعلی این ناحیه تقاضای چهارساعته خواهیم بود، چون‌که کانال حمایت روزانه درست در زیر این ناحیه تقاضا قرارگرفته است. با این حال شاید بهترین محل برای ورود به معامله خرید، نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۱۳۲۵٫۸ دلار باشد، که با حمایت کانال روزانه هم انطباق دارد. با این حال معامله گران بایستی توجه داشته باشند که حمایت کلیدی چهارساعته در ۱۳۲۲٫۴ دلار هم می‌تواند بازار را به سمت خود جذب کند. در این صورت بهتر است که حد ضرر معامله در زیر سطح کلیدی چهارساعته در ۱۳۱۹٫۲ دلار قرار گیرد (پیکان سبز).

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته طلا