یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 – 15:25

بعدازاینکه AUDUSD به نرخ بازگشایی سال ۲۰۱۸ در۰٫۷۸۰۱ رسید، شاهد سقوط شدید نرخ برابری بودیم. به‌طوری‌که جفت ارز رشدهای هفته قبل را هم از دست داد و در حال حاضر نمودار هفتگی به نزدیکی خط روند حمایت هفتگی رسم شده از کف ۰٫۶۸۲۷ رسیده است.
مقاومت روزانه ۰٫۷۷۸۴ همراه با خط مقاومت کانال هفتگی رسم شده از ۰٫۷۹۸۸ انطباق دارد، که در طول معاملات اخیر توانسته به‌خوبی حرکات صعودی را محدود کند. همان‌طور که در نمودار روزانه دیده می‌شود، AUDUSD در پایان هفته هم تضعیف شد و درنتیجه به سمت ناحیه تقاضای روزانه در ۰٫۷۶۶۵-۰٫۷۶۲۶ نشانه رفت. ادامه فشارهای فروش از این محدوده می‌تواند مسیر نزولی بازار را تا حمایت کانال روزانه رسم شده از کف ۰٫۷۷۵۸ و حمایت کلیدی روزانه ۰٫۷۵۳۲ هموار کند.
در نمودار چهارساعته و در معاملات روز پنجشنبه، جفت ارز نتوانست از ۰٫۷۸ عبور کند و درنتیجه به زیر ۰٫۷۷۵۰ سقوط کرد. رشد ارزش دلار آمریکا موجب شد تا در معاملات روز جمعه جفت ارز سطح ۰٫۷۷ را بشکند و به‌آسانی از حمایت نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۰٫۷۶۹۰ عبور کند. در حال حاضر هدف نزولی بعدی بازار در حمایت میانی چهارساعته ۰٫۷۶۵۰ قرارگرفته است. همچنین اندیکاتور RSI چهارساعته هم در محدوده اشباع فروش قرارگرفته است.
استراتژی: ازآنجایی‌که نمودار هفتگی به بالای حمایت کانال هفتگی رسیده و نمودار روزانه هم اخیر با ناحیه تقاضا درگیر بوده، می‌توان در معاملات این هفته انتظار بازگشت صعودی جفت ارز را داشت. ۰٫۷۶۵۰ در نمودار چهارساعته می‌تواند محل خوبی برای ورود به معامله خرید باشد. تشکیل کندل چهارساعته صعودی نسبتاً کامل در این محدوده می‌تواند نشانگر حضور خریداران در بازار باشد و جفت ارز را به نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۰٫۷۶۹۰ برسانند.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا