دوشنبه 27 دی 1395 – 8:40

همان‌طور که ملاحظه می‌شود، دلار استرالیا هفته بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است و سومین کندل مثبت هفتگی را ثبت کرده است. باوجود این، معامله گران بایستی به احتمال بازگشت نزولی AUDUSD در معاملات این هفته توجه کنند. صعود نرخ برابری به ناحیه عرضه هفتگی ۰٫۷۵۴۲-۰٫۷۴۵۰ می‌تواند محدوده مناسبی برای بازگشت جفت ارز باشد. در همین راستا، کندل های روزانه هم با ناحیه عرضه روزانه ۰٫۷۵۲۴-۰٫۷۴۹۴ درگیر هستند، که با خط روندی-مقاومتی رسم شده از کف ۰٫۷۴۰۷ انطباق دارد.
حرکات قیمتی نمودار چهارساعته روز جمعه نشان می‌دهد که جفت ارز به نرخ ۰٫۷۵ دلاری برخورد کرده است. این نرخ همراه با مقاومت چهارساعته ۰٫۷۵۱۸ و ساختارهای روزانه و هفتگی اشاره‌شده در بالا، مسلماً جفت ارز را در معاملات امروز تحت‌فشار قرار خواهند داد.
استراتژی: در گزارش روز جمعه گفته‌شده بود که اگر کندل چهارساعته نزولی در محدوده ۰٫۷۵۱۸-۰٫۷۵ تشکیل شود، می‌توان وارد معامله فروش شد. این اتفاق افتاد، اما جفت ارز تنها توانست تا ۰٫۷۴۴۹ سقوط کند.
با توجه به وضعیت فعلی کندل های چهارساعته، شاید امروز دوباره بتوان از این محدوده وارد معامله فروش شد. احتمالاً جفت ارز در ۰٫۷۴۵۰ با حمایت مواجه شود.
معامله فروش: ۰٫۷۵۱۸-۰٫۷۵۰۰، حد ضرر با توجه به محل سیگنال تعیین شود.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار استرالیا و دلار آمریکا – ۱۶ ژانویه