یکشنبه 2 اردیبهشت 1397 – 15:10

هفته گذشته شاهد نفوذ GBPUSD به بالای خط روند مقاومت هفتگی رسم شده از اوج ۱٫۵۹۳۰ بودیم، اما در ادامه جفت ارز هفته را با تشکیل کندل نزولی نسبتاً کامل قوی به پایان رساند. این الگوی کندلی می‌تواند توجه بسیاری از معامله گران را به خود جلب کند و فشارهای فروش را در معاملات این هفته تشدید کند. در این صورت اولین هدف نزولی جفت ارز، کف قیمتی روز ۲۶ فوریه در ۱٫۳۷۱۱ و حمایت هفتگی ۱٫۳۶۵۳ خواهد بود.
در نمودار روزانه، جفت ارز هفته را در حمایت مهمی به پایان رساند: حمایت کلیدی روزانه ۱٫۴۰۱۲ که با خط روند حمایت روزانه رسم شده از کف ۱٫۳۰۶۱ انطباق خوبی دارد. درصورتی‌که این حمایت موقعیت خود را حفظ کند، مقاومت قوی تا ۱٫۴۲ دیده نمی‌شود. از دید حرکات نزولی هم، هدف بعدی بازار حمایت روزانه ۱٫۳۹۰۴ خواهد بود.
در نمودار چهارساعته، فشارهای فروش اخیر موجب شده تا ناحیه تقاضای چهارساعته ۱٫۴۱۰۷-۱٫۴۰۷۹ (ناحیه مقاومت فعلی) و نرخ بازگشایی آوریل در ۱٫۴۰۳۳ شکسته شوند. با این حال جفت ارز توانسته در انتهای معاملات هفته گذشته به بالای حمایت کلیدی ۱٫۴۰ دلار بازگردد.
استراتژی: به‌احتمال‌زیاد فردا معامله گران GBPUSD بیشتر به ۱٫۴۰ دلار تمرکز خواهند کرد، به‌خصوص که این نرخ با حمایت روزانه فعلی انطباق دارد و اندیکاتور RSI چهارساعته هم نشانگر واگرایی قوی در داخل ناحیه اشباع فروش است. تنها مشکل این است که نمودار هفتگی از ادامه فشارهای فروش حکایت دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود که پیش از ورود به معامله خرید، منتظر تشکیل کندل چهارساعته صعودی کامل در ۱٫۴۰ دلار بمانید و بعدازآن وارد معامله خرید شوید. در این صورت می‌توان انتظار بازگشت صعودی جفت ارز به بالای نرخ بازگشایی ماه آوریل در ۱٫۴۰۳۳ و نرخ رُند ۱٫۴۱ را داشت.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته پوند و دلار آمریکا