دوشنبه 29 آذر 1395 – 9:36

نمودار هفتگی: در معاملات هفته گذشته، شرایط به نفع خریداران USD/CAD تغییر کرد، به طوری که علاوه بر جبران ضررهای هفته قبل از آن، شاهد تشکیل کندل پوششی صعودی (Engulfing) خوبی هم در بازار بودیم. با این وجود، این هفته جفت ارز می‌تواند در هر سمتی حرکت کند. از دید حرکات صعودی، مقاومت ۵۰ درصد فیبوناچی در ۱٫۳۵۵۹ قرار گرفته است و از دید حرکات نزولی هم خط روندی-حمایتی رسم شده از ۱٫۱۲۷۸ قرار گرفته است.
نمودار روزانه: به دنبال نشست روز چهارشنبه فدرال رزرو آمریکا، جفت ارز از خط روندی-حمایتی رسم شده از کف ۱٫۲۴۶۰ به سمت بالا برگشت. این حرکت منجر به شکست مقاومت ۱٫۳۲۸۷ شد (حمایت فعلی) و به مقاومت ۱٫۳۴۱۴ رسید. در زمان نوشتن این گزارش، هر دو حمایت‌ها و مقاومت‌های اشاره‌شده، به یک اندازه در بازار قدرت دارند، به همین خاطر بایستی در معاملات این هفته، هر دو سطح را زیر نظر گرفت.
نمودار چهارساعته: حرکات قیمتی اخیر نمودار نشان می‌دهد که ناحیه تقاضای ۱٫۳۳۳۴-۱٫۳۳۱۷ به‌خوبی موقعیت خود را حفظ کرده است، باوجود اینکه قیمت نفت خام افزایش یافته است. معمولاً افزایش قیمت خام منجر به تضعیف جفت ارز می‌گردد. در کل، وضعیت بازار کمی مبهم است. هرچند که این ابهام در نمودار هفتگی مشاهده نمی‌شود، اما در نمودارهای روزانه و چهارساعته فضای حرکتی بازار بسیار محدود است.
روند این هفته USD/CAD: کندل صعودی پوششی هفتگی می‌تواند خریداران را به بازار بکشاند، اما انتظار می‌رود که جفت ارز در محدوده مقاومت روزانه ۱٫۳۴۱۴ با چالش‌هایی مواجه شود.
روند امروز USD/CAD: از دید حرکات نزولی، حتی در زیر ناحیه تقاضای چهارساعته، فضا برای حرکت بازار محدود است. حمایت رُند ۱٫۳۳ در نزدیکی ناحیه تقاضای چهارساعته ۱٫۳۲۹۵-۱٫۳۲۷۳ قرار گرفته است و در زیر آن هم حمایت میانی چهارساعته در ۱٫۳۲۵۰ قرار گرفته است.
بسته شدن نمودار چهارساعته در بالای مقاومت میانی ۱٫۳۳۵۰ می‌تواند معامله گران را وارد بازار کند. چنین حرکتی می‌تواند مسیر صعودی جفت ارز را تا ۱٫۳۴ و بعد از آن به نرخ‌های بازگشایی نوامبر و دسامبر در ۱٫۳۴۲۵ و ۱٫۳۴۱۹ هموار کند.
استراتژی: اگر به دنبال خرید جفت ارز از بالای ۱٫۳۳۵۰ هستید، توصیه می‌شود که منتظر بسته شدن جفت ارز در بالای این حمایت بمانید و بعداً با برخورد مجدد بازار به این محدوده در قالب حمایت وارد بازار شوید. اگر کندل صعودی چهارساعته‌ای تشکیل شود، می‌توان با حد سود قرار دادن ۱٫۳۴ وارد معامله خرید شد، اما حتماً توجه کنید که بین نرخ‌های بازگشایی ماه‌های نوامبر و دسامبر، مقاومت روزانه ۱٫۳۴۱۰ قرار گرفته است. به همین دلیل، با رسیدن جفت ارز به این محدوده، بخشی از سود را تثبیت کنید و حد ضرر را هم به نقطه ورود منتقل کنید.
معامله خرید: ۱٫۳۳۵۰، حد ضرر در زیر کندل صعودی چهارساعته قرار گیرد.

.

نمودار هفتگی، روزانه و چهارساعته دلار آمریکا و کانادا – ۱۹ دسامبر